SamsungSpravodajstvo

Samsung má plánovať veľké zmeny vo výrobe smartfónov: Galaxy S24+ nepríde, namiesto neho budú iné modely!

Smartfóny od spoločnosti Samsung majú čakať veľké zmeny. Budúci rok má prísť viac skladateľných zariadení, no chystá sa aj zrušenie modelov.

Spoločnosť Samsung je dlhodobo priekopníkom inovácií medzi smartfónmi. Dôkazom je aj tohtoročná vlajková séria Galaxy S23, ktorá používateľom prináša špeciálne upravenú verziu čipsetu Snapdragon 8 Gen 2 pre Galaxy, no aj 200mpx kameru a iné skvelé súčasti. Tento rok sme však pravdepodobne mohli byť posledný raz svedkami predstavenia vlajkovej série tak, ako sme zvyknutí. Budúci rok totiž má modelový rad Galaxy S24 priniesť výrazné zmeny. Vynechať tak má aj zariadenie, ktoré je dlhodobo jeho neoddeliteľnou súčasťou. Bližšie informácie k predstaveniu nových zariadení nám prináša portál gizchina.com a my sa na ne teraz pozrieme ešte o niečo detailnejšie.

Samsung má vynechať model Galaxy S24+

Juhokórejský Samsung nám vo vlajkovom rade smartfónov zvyčajne prináša tri zariadenia. Tento rok sa teda skladal z kompaktného Galaxy S23, ktorý doplnil aj väčší Galaxy S23+ určený pre používateľov väčších zariadení. Prémiový Galaxy S23 Ultra bol nasledovníkom série Galaxy Note, teda sústredil sa na úplne inú výbavu ako dva základné modely. Podľa všetkého sa ale spoločnosť pre budúci rok rozhodla úplne vynechať predstavenie väčšieho zariadenia série, teda Galaxy S24+. Nahradiť ho tak majú iné modely, ktoré nebudú úplne pre každého.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy Z Flip 4
Zdroj: Vosveteit.sk

Výrobca sa totiž má sústrediť na spopularizovanie skladateľných zariadení, ktoré vo svojom portfóliu už pevne uchytil. Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip tak má budúci rok doplniť aj Galaxy Z Flex, teda model, ktorý sa bude skladať hneď dvakrát. V príprave však majú byť aj modely ako Galaxy Z Flip Ultra či Galaxy Z Fold Ultra a spoločnosť má priniesť na trh aj Galaxy Z Tab, teda skladateľný tablet. Práve skladateľné zariadenia majú tak z portfólia spoločnosti Samsung odstrániť smartfón, ktorý doteraz patril medzi súčasť vlajkovej série. Ak by sa táto skutočnosť potvrdila, tak by sme mohli rátať s tým, že spoločnosť Samsung v nasledujúcich rokoch klasické vlajkové lode zruší úplne.

V príprave majú byť aj lacnejšie modely

Aktuálne sa portfólio smartfónov od spoločnosti Samsung delí na tri časti. Skladateľné modely sa označujú ako Galaxy Z, vlajková séria zasa ako Galaxy S a stredná či nižšia trieda ako Galaxy A. Všetko čo však nespadá pod skladateľné či vlajkové modely je dnes mierne neprehľadné a ťažko sa tak odhaduje, či ide o model vyššej strednej triedy alebo o smartfón so základnou výbavou. To má zmeniť príchod nového modelového radu, ktorý by sa mal označovať ako Galaxy K.

Samsung Galaxy 23 Ultra chrbat
Zdroj: Vosveteit.sk

Podobná situácia tu bola už v minulosti, kedy existovala aj séria Galaxy J. Pod túto sériu tak spadali lacné smartfóny spoločnosti, ktoré ponúkali nižšiu výbavu ako zariadenia série Galaxy A. Po jej zrušení a zlúčení práve s Galaxy A však nastal v označovaní chaos. To by sa malo zmeniť s príchodom modelového radu Galaxy K. Ten má označovať lacnejšie smartfóny, ktoré sú na tom s výbavou nižšie ako modely série Galaxy A.

Privítali by ste tieto zmeny v portfóliu značky Samsung? A kúpili by ste si skôr klasický smartfón alebo by ste siahli po „skladačke“? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close