Samsung, ktorý sa vysmieval Applu, urobí nakoniec to isté, čo novým iPhone 12 zariadeniam vyčítal

Samsung pravdepodobne nebude dodávať nabíjací adaptér k pripravovaným zariadeniam z produktovej rady Galaxy S21

Samsung Nabijaci adapater_nabijacka
Zdroj: Vosveteit.sk

Spoločnosť Apple predstavila ešte v prvej polovici októbra novú produktovú radu smartfónov iPhone 12, ktoré sú dodávané bez nabíjacieho adaptéra. Spoločnosť Apple tento krok obhajovala slovami, že chce zredukovať elektroodpad, ktorý týmto spôsobom vzniká. Minimálne to bolo komunikované. Mnohí však tento krok pripisovali skôr k tomu, že spoločnosť chcela ušetriť výrobné náklady, a tak udržať cenu zariadení čo najviac na uzde. Druhým dychom však treba dodať, že v súčasnosti väčšina z nás už disponuje nie jedným, ale hneď niekoľkými nabíjacími adaptérmi.

Tak či onak, Apple si musel v dôsledku absencie nabíjacieho adaptéra vypočuť vcelku veľkú kritiku, a to ako zo strany používateľov, tak aj zo strany výrobcov smartfónov. Išlo napríklad o spoločnosti ako Xiaomi, či Samsung.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung nabijaci adapter_vysmech voci iphone 12
Zdroj: Twitter (Samsung)

Samsung, ktorý sa vysmieval, pravdepodobne urobí rovnaký krok

Ešte koncom októbra sa objavili správy, že Samsung rovnako zvažuje zredukovanie príslušenstva k pripravovanej rade smartfónov Galaxy S21. Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál phonearena.com ukazujú, že s veľkou pravdepodobnosťou nešlo len o špekulácie. 

Podľa brazílskeho telekomunikačného úradu, ANATEL, pripravovaná rada smartfónov, skutočne nebude dodávaná s nabíjacím adaptérom. 

Na povrch totiž vyplávali certifikácie zariadení Galaxy S21 (SM-G991B/DS), Galaxy S21 Plus (SM-G996B/DS), a Galaxy S21 Ultra (SM-G998B/DS), ktoré odkryli, že zariadenie budú dodávané bez nabíjacie adaptéra.

Rovnako, ako to bolo v prípade spoločnosti Apple, môžeme aj v tomto usudzovať, že Samsung chce čo najviac zredukovať náklady spojené s novými smartfónmi, ktoré v dôsledku 5G technológie raketovo rastú. Nehovor viac o stále dokonalejších kamerách, či displejoch s vyššou zobrazovacou frekvenciou a podobne.

Ako vnímate túto tému vy, mali by nové smartfóny podľa vás obsahovať v balení aj nabíjačku, alebo ide skôr o prežitok?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre