Všimli ste si? Vo Windows 10 pribudla v spodnej lište funkcia „Meet now“. Čo to je a ako funguje?

Microsoft uvoľnil pre širokú verejnosť funkciu „Meet now“

Zdroj: Vosveteit.sk

Ešte v septembri tohto roka spoločnosť Microsoft uvoľnila aktualizáciu Windows 10 20H2 Build 19042.608 (KB4580364), ktorá priniesla v rámci vývojárskeho kanálu Release Preview funkciu „Meet now“, teda Zahájiť schôdzu. Čo to vlastne je a ako funguje? 

V týchto dňoch spoločnosť začala distribuovať aktualizáciu, ktorá prináša funkciu Zahájiť schôdzu k životu pre širokú verejnosť. Ako môžete vidieť nižšie, tak dostupnou je prostredníctvom ikony kamery vedľa hodín.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zahajit schodcu_nova funkcia Windows 10
Zdroj: Vosveteit.sk

Microsoft Meet Now je funkciou, ktorá bola uvedená v rámci aplikácie Skype ešte v apríli tohto roka. Najnovšie sa stala súčasťou samotného Windowsu 10. Vo svojej podstate ide o funkciu, ktorá umožňuje vytvárať videohovory prostredníctvom webových odkazov. Následne sa môžu k tomuto hovoru pripojiť ostatní používateľa bez toho, aby si museli vytvárať Skype účet, prípadne aby potrebovali k tomu inú aplikáciu tretej strany s výnimkou internetového prehliadača.

Ako funkcia Zahájiť schôdzu funguje?

Potom, ako kliknete na ikonu, tak vám vyskočí okno, ako môžete vidieť nižšie. Budete mať možnosť vytvorenia samotného hovoru, alebo možnosť pripojenia sa k už existujúcemu hovoru. 

Funkcia Meet Now_ako funguje
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade, ak zvolíte možnosť vytvorenia hovoru, tak sa vám otvorí aplikácia Skype (pozn. redakcie: ak aplikáciu nemáte nainštalovanú, tak sa vám otvorí webová stránka vo vašom predvolenom internetovom prehliadači – následne je potrebné povoliť prístup k mikrofónu a ku kamere vášho zariadenia prostredníctvom prehliadača, ktorý vás k tomuto kroku vyzve). V ďalšom kroku uvidíte obrazovku ako môžete vidieť nižšie (pozn. redakcie: rovnakou je ako v rozhraní Skypu, tak aj v internetovom prehliadači).  Do pozornosti vám dávame odkaz, ktorý vám služba vygeneruje. Prostredníctvom neho môžete zdieľať schôdzu s ďalšími používateľmi. Prípadne pomocou funkcie „Zdieľať pozvánku“ môžete odoslať informáciu o schôdzi ďalej, napríklad pomocou e-mailu.

Microsoft_meet now funkcia
Zdroj: Vosveteit.sk

Zaujímavou funkciou je, že k hovoru sa môže používateľ pripojiť aj v prípade, ak hovor ešte nie je fyzicky aktívnym, resp. vytvorený iniciátorom hovoru prostredníctvom možnosti „Začať schôdzu“. Inými slovami, ak budete zdieľať odkaz, tak sa je možné k hovoru pripojiť bez ohľadu na to, či ste ako iniciátor telefonátu k hovoru pripojený, alebo nie. Rovnako ako v prípade vytvorenia hovoru, tak aj v tomto dôjde k pripojeniu buď prostredníctvom aplikácie Skype, alebo sa je možné pripojiť prostredníctvom internetového prehliadača.

V prípade, ak sa pripájate k hovoru pomocou funkcie Meet Now (prostredníctvom ikonky vedľa hodín), tak vás systém vyzve k tomu, aby ste zadali vaše meno ešte predtým, ako sa pripojíte k hovoru prostredníctvom odkazu, ktorý s vami musí iniciátor hovoru zdieľať (pozn. redakcie: ak máte nainštalovanú aplikáciu Skype, tak uvidíte okno ako môžete vidieť nižšie. V tomto prípade nie je potrebné zadávať žiadne ďalšie údaje s výnimkou samotného odkazu).

Funkcia_meet now
Zdroj: Vosveteit.sk

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho na sociálnych sieťach so svojimi priateľmi.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre