Samsung má v pláne vyrobiť herný smartfón. Spadať by mal pod radu modelov Galaxy

Samsung
zdroj: pexels.com

Plánuje sa gigant z Južnej Kórey pridať ku spoločnostiam ako ASUS alebo Razer? Vyzerá to tak, že áno. Najnovšie odhalené informácie totiž napovedajú, že spoločnosť Samsung má v pláne vyrobiť svoj prvý smartfón určený výlučne pre hráčov. Podľa dostupných informácií by mal spadať pod radu modelov Galaxy a mal by obsahovať úplne novú, špeciálnu čipovú sadu.

Samsung je v tejto brandži „ako doma“

Spoločnosť Samsung samozrejme nepatrí medzi svetové gamingové spoločnosti, ktoré sa primárne orientujú iba na svet hráčov počítačových hier. Samsung je ale aj napriek tomu veľkým hráčom v tejto brandži, aj keď tak na na prvý pohľad nevyzerá. Ako iste viete, juhokórejský gigant sa spolupodielal na vývoji hry Fortnite pre Android spoločne s herným štúdiom Epic Games a práve preto bola hra ako prvá dostupná výlučne pre najnovšie vlajkové smartfóny tejto spoločnosti. Samsung takisto vydal aj špeciálnu edíciu smartfónu Note 9, ktorý mal byť určený práve pre priaznivcov spomínanej hry.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Úplne nový procesor

Ako sme už spomenuli vyššie, nový herný smartfón od spoločnosti Samsung by mal patriť medzi tie najvýkonnejšie modely danej značky, čím bude určite zaradený do rady modelov Galaxy. Kvôli úplne inej cieľovej skupine a potrebám smartfónu má spoločnosť Samsung v pláne využiť svoje technické úplne naplno – vytvorením novej čipovej sady, ktorá by bola vyvinutá špeciálne iba pre tento smartfón.

Zatiaľ iba v teoretickej rovine

O novom hernom smartfóne od spoločnosti Samsung sa ale môžeme aktuálne baviť iba v teoretickej rovine. Na svetlo sveta zatiaľ neunikli žiadne oficiálne informácie a jedná sa iba o špekulácie a čiastkové informácie zverejnené na jednej z najväčších čínskych sociálnych sietí.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Pexels)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre