Smartfón Oppo Find X už v benchmarkových testoch nenájdete. Pri testovaní bol použitý špeciálny klamlivý výkonnostný režim

Oppo Find X
Zdroj: Youtube (The Verge)

Nie je to dávno, odkedy vyšli na povrch informácie o podvádzaní spoločnosti Huawei pri vykonávaní benchmarkových testov. Smartfóny ako P20, P20 Pro alebo Nova 3 boli na testovanie nastavené tak, aby zo seba vyšťavili naozaj maximum. Takýto výkon ale pôvodne nebol poskytnutý aj používateľom, čo je podľa spoločnosti UL Benchmarks proti pravidlám najpoužívanejšieho benchmarkového testu – 3DMark. Zariadenia boli tým pádom z celého rebríčka vyradené a aktuálne k ním môžeme pridať ďalšie smartfóny, tentokrát od spoločnosti Oppo.

Previnilcami sú Oppo Find X a Oppo F7

Oba menované smartfóny boli spoločnosťou UL Benchmarks vymazané z najpoužívanejšieho benchmarkového testu. Oba smartfóny totižto umelo navyšovali svoj výkon aj napriek tomu, že systém vôbec nevedel o spustení benchmarkového testu. Benchmarkingová spoločnosť po tomto zistení porovnala výsledky z verejného testu so svojimi súkromnými testami a prišla na naozaj nepríjemné výsledky. Smartfón, ktorý bol v ich rukách a umelo nenavyšoval svoj výkon, dosahoval až o 41% horšie výsledky, ako bol priemer verejných testovaní.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť Oppo sa bráni

Výrobca smartfónov sa ihneď po odstránení testov ostro ohradil proti tvrdeniam benchmarkovej spoločnosti. Podľa spoločnosti Oppo sa totižto smartfóny chovajú úplne tak isto aj v prípade, ak zistia, že používateľ zapína hru, poprípade požaduje vyšší výkon na iné úkony. Spoločnosť totižto využíva zisťovanie názvu danej aplikácie a nie jej výkonnostnú „potrebu“. Práve zisťovanie mena aplikácie je proti pravidlám benchmarkových testov. Spoločnosť Oppo si ale svoj „nedostatok“ nakoniec priznala a uviedla, že sa snaží zlepšiť svoje optimalizačné metódy.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Youtube – The Verge)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre