Samsung Galaxy Z Flip: Pozrite si reálne fotografie smartfónu, ktorý vyčnieva nad konkurenciou

Mali sme možnosť pohrať s najrevolučnejším smartfónom, ktorý bol doposiaľ predstavený. Pozrite si reálne fotografie Samsungu Galaxy Z Flip.

Zdroj: Vosveteit.sk

V priebehu dnešného dňa sme sa zúčastnili slovenskej premiéry zariadení Galaxy S20, S20+, S20 Ultra a Galaxy Z Flip, počas ktorej sme mali príležitosť pohrať s týmito technologickými hračkami. Väčšinu redakcií, tak ako aj našu, primárne zaujímal Samsung Galaxy Z Flip, 2. oficiálne ohýbateľný smartfón z kuchyne najväčšieho výrobcu smartfónov na svete. So smartfónom sme sa chceli zoznámiť, a to obzvlášť po videu známeho Youtubera, ktorý zariadenie podrobil testu odolnosti. Displej smartfónu v ňom dopadol katastrofálne. Podarilo sa mu ho dokonca poškodiť aj nechtom.

Je  smartfón skutočne tak náchylný na poškodenie?

Technickým špecifikáciám sa nebudeme tentokrát vôbec venovať. Tie sme si podrobne rozobrali v rámci článku, v ktorom sme Vám oficiálne predstavili smartfón. Smartfón ako môžete vidieť na prvý pohľad je odlišný od väčšiny zariadení na trhu. Ponúka totiž ohýbateľný displej. Mimochodom, ide o Infinity Flex Display s ultra tenkým sklom (UTG), ktorý je pokrytý polymérovou vrstvou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy Z Flip_ohnuty_displej_3 (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

Hneď ako sme chytili do rúk, tak sme ho začali ohýbať a musíme povedať, že Samsungu nebolo čo vyčítať. Ide celkom o zaujímavú vlastnosť zariadenia, ktorá rozširuje možnosti interakcie. Telefón v rukách vôbec nepôsobil kreho, ba naopak. Celý mechanizmus, ktorý sa stará o ohýbanie zariadenia je kompletne schovaný v tele smartfónu. Zároveň z vonkajšej strany  nie je vôbec viditeľný. Počas prezentácia Samsung prezradil, že po stranách mechanizmu z vnútornej strany sú umiestnené dokonca malé „metličky“, ktoré po každom otvorení a zatvorení displeja čistia pánt. V konečnom dôsledku sa tak do mechanizmu nedostane žiaden bordel.

Samsung Galaxy Z Flip_prezentacia_pant
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako sme vyššie spomínali, tak používateľ z vonkajšej strany nič nevidí. Zároveň v porovnaní s telefónom Motorola Razr, spoločnosť Samsung šikovne schovala displej pod vyvýšenú hranu zariadenia, ktorá je viacúčelová. Jednak sa displej fyzicky „neoddeľuje“ od smartfónu (vďaka čomu sa nedostanú do mechanizmu nečistoty), tak ako je v prípade smartfónu Razr, a zároveň pri sklopení nedochádza k priamemu dotyku displejov. Veľmi šikovné a jednoduché riešenie.

 

Nižšie si môžete zároveň pozrieť zadnú stenu smartfónu vrátane stavu, kedy je smartfón otvoreným.

V prípade sklopenia smartfónu z vonkajšej strany zariadenia ponúka malý displej. Ten je mimochodom viacúčelový. Okrem toho, že zobrazuje čas, notifikácie, a podobne, tak je schopný dokonca zobrazovať obraz z kamery. Ide o celkom užitočnú funkciu, ak si chcete napríklad spraviť selfie fotografiu s hlavnou kamerou.

Samsung Galaxy Z Flip_ohnuty_zlozeny_displej_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Zároveň musíme dodať, že skúsili sme aj jemne pritlačiť na smartfón nechtom, ktorý sme však týmto spôsobom nepoškodili a nezanechali sme na ňom žiadne stopy. K jeho poškodeniu zjavne teda dôjde, až keď fyzicky pridáte nadmernú silu. Zároveň k nechcenému poškodeniu môže dôjsť v prípadoch, ak ho budete otvárať jednou rukou, kedy si jednu časť displeja podložíte prstom a pozdvihnete ho omylom nechtom. Na túto situáciu upozorňuje aj samotný Samsung. Záverom však musíme dodať, že zariadenie na nás z pohľadu náchylnosti na poškodenie neurobilo negatívny dojem. Pri jeho bežnom používaní nehrozí poškodenie.

Samsung Galaxy Z Flip_cely displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Mimochodom, počas prezentácie nám zástupcovia spoločnosti prezradili, že aktuálne v susednom Česku je testovaná špeciálna ochranná fólia, ktorá by mala opäť o čosi zvýšiť odolnosť displeja. Čerešničkou na torte je, že všetci, ktorí si zakúpia telefón z oficiálnej distribúcie, tak budú mať nárok na túto ochrannú fóliu, ak sa dostane do obehu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre