Orange bude modernizovať svoju mobilnú sieť. Nebude to však Huawei, kto ju vybuduje

Pre Orange Slovenko bude budovať 5G infraštruktúru Nokia. Na spustenie 5G siete je pripravených už 1 200 vysielačov z 2 356 tisíc.

Orange 5G
Zdroj: Pixabay.com (sajjaninsan777), Logo Orange, Úprava: Vosveteit.sk

5G technológia je bezpochyby technológiou budúcnosti, ktorá okrem iného prináša v porovnaní so súčasným 4G štandardom ohromné prenosové rýchlosti pri menších odozvách. Hoci v súčasnosti na Slovensku nekúpite mnoho 5G smartfónov, tak aj napriek tomu sa na to mobilní operátori musia riadne pripraviť.

V súčasnosti najviac spomínanou spoločnosťou v tejto oblasti je bezpochyby čínsky Huawei, ktorý  mal podpísaných necelých 30 kontraktov naprieč Európou ku koncu minulého roka, kde sa bude podieľať na budovaní 5G infraštruktúry.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

S istotou dnes vieme povedať, že v prípade Slovenska a spoločnosti Orange, ktorá je aktuálne najväčším mobilným operátorom na Slovensku s 2,88 miliónmi zákazníkmi spolupracovať pri budovaní 5G infraštruktúry nebude. Spoločnosť prostredníctvom tlačovej správy oznámila, že dodávateľom služieb pre Orange Slovensko bude spoločnosť Nokia.

5G sieť pre Orange Slovensko bude budovať Nokia

„Dodávateľom technológie na modernizáciu rádiovej siete Orangeu s ohľadom na príchod 5G siete sa stala spoločnosť Nokia.“ píše sa v tlačovej správe.

Okrem toho spoločnosť dodáva, že z viac ako 2 350 staníc, ktoré pokrývajú územie Slovenska, tak 1 200 z nich je pripravených po získaní potrebných frekvencií na spustenie 5G siete.

„So spoločnosťou Nokia dlhodobo spolupracujeme na inováciách v oblasti rádiových technológií, ktoré našim zákazníkom prinášajú viacero vylepšení. Touto dohodou robíme ďalší krok vpred k uvedeniu mobilných služieb novej generácie a plnohodnotnému využitiu našej nedávno modernizovanej rádiovej siete pripravenej na 5G. Z dlhodobého hľadiska nám budovanie siete budúcnosti dáva výraznú konkurenčnú výhodu, ktorá prinesie jedinečnú zákaznícku skúsenosť, široké spektrum inovácií pre domácnosti ako aj firemných zákazníkov a v neposlednom rade optimálnu spotrebu energie,“ vymenováva výhody sieťovej investície Federico Colom, generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre