SamsungSpravodajstvo

Samsung Galaxy S23 FE má byť lacnejší než sme čakali: Pôjde o dostupný model pre náročných používateľov?

Samsung Galaxy S23 FE príde ešte tento rok. Fanúšikom prinesie atraktívnu cenu a aj prémiovú výbavu, ktorá osloví aj tých náročnejších.

Model Samsung Galaxy S23 FE je na ceste a potvrdzujú to aj viaceré úniky. O pripravovanej fanúšikovskej edícii máme čoraz viac informácií a pomaly sa nám črtá aj konkrétna podoba zariadenia. Najnovšie však pre fanúšikov Samsungu máme dobré správy, keďže pripravovaný model pravdepodobne prinesie výbavu aj pre náročnejších používateľov, no zároveň za pomerne atraktívnu cenu. Informuje nás o tom portál andro4all.com, ktorý nám aj špecifikuje, akú cenu by model mohol na trhu získať. Zároveň môžeme povedať, že by nová fanúšikovská edícia v porovnaní s modelom Galaxy S21 FE svoju cenu ešte znížila, čo je určite dobrá správa!

Samsung Galaxy S23 FE by mohol priniesť atraktívnu cenu aj pre náročnejších

Ceny smartfónov neustále stúpajú, za čím bezpochyby stojí aj inflácia či zvýšené ceny komponentov. Výrobcovia si dnes už len ťažko môžu dovoliť predstaviť vlajkovú loď s cenou pod 1000€, čo je pre mnohých už nepredstaviteľná čiastka. Viacerí výrobcovia teda zvolili aj cestu odľahčených vlajkových modelov, pričom príkladom je aj Xiaomi 12X s výbavou vlajkovej lode, no lacnejším procesorom. Rovnako ale na svojej lacnejšej alternatíve pracuje aj Samsung, pričom pravdepodobne pôjde o model Galaxy S23 FE.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Vosveteit.sk

Fanúšikovské edície sa stali populárnymi ešte v sérii Galaxy S20, kedy s modelom FE Samsung získal veľkú pozornosť. Posledný model s označením FE však prišiel v sérii Galaxy S21, pričom Galaxy S22 FE sa nikdy nepredstavil. Nový model od Samsungu však má svojich fanúšikov prilákať k nižšej cene, ktorá bude ešte nižšia, než uvádzacia cena jeho predchodcu. A to sa vo svete technológií vidí len málokedy. Nový Galaxy S23 FE od Samsungu by totiž na trh mohol prísť s cenou okolo 550€ v prepočte z ceny, ktorá by bola v Južnej Kórei. Pôvodná cena modelu Galaxy S21 FE pritom bola výrazne vyššia, výrobca si zaň vypýtal v prepočte až 640€.

Poznáme aj prvé súčasti výbavy

Len nedávno unikli prvé informácie o výkone modelu, ktorý by mal byť náhradou za model Galaxy A74. Ten tento rok nepríde vôbec a nahradí ho práve Galaxy S23 FE. Nová fanúšikovská edícia má pritom vsadiť na čipset Exynos. Konkrétne sa rozprávame o čipsete Exynos 2200 a k dispozícii bude pamäťová konfigurácia so 6GB či 8GB pamäre RAM. V oblasti interného úložiska máme očakávať verziu so 128GB a 256GB. Model teda bude výkonný, no niektorými parametrami skôr pripomenie vyššiu strednú triedu.

samsung galaxy s23+ zadna stena
Zdroj: Vosveteit.sk

Ďalej sa v prípade Galaxy S23 FE máme tešiť na 4600mAh batériu s podporou 25W nabíjania, ktoré je u Samsungu štandardom. V oblasti fotoaparátu by mal Samsung vsadiť na hlavný 50-megapixelový snímač. Predstavenie modelu by mohlo prebehnúť počas štvrtého kvartálu tohto roku, teda medzi októbrom a decembrom.

Zlákal by vás nový Samsung Galaxy S23 FE s takouto cenou? A čo poviete na jeho výbavu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close