Samsung Galaxy S23 FE: Poznáme ďalšie podrobnosti. Akú výbavu so sebou prinesie?

Samsung Galaxy S23 FE príde ešte tento rok a ponúkne výbavu, na akú sme všetci dlho čakali. Pozrite sa na známe podrobnosti.

samsung galaxy s23+ zadna stena
Zdroj: Vosveteit.sk

Modelový rad Samsung Galaxy S23 je tu s nami už nejaký ten týždeň. Počas tohto krátkeho obdobia v predaji si stihol získať veľkú fanúšikovskú základňu, keďže ponúka niečo, čo žiadny smartfón na trhu neprináša. Rozprávame sa o čipsete Snapdragon 8 Gen 2 pre Galaxy, ktorý je upravenou a výkonnejšou verziou klasického Snapdragonu 8 Gen 2 od Qualcommu. Nikoho však zrejme neprekvapí to, že pôvodná trojica smartfónov série prišla na trh s vyššou cenou a nie každý si ich môže jednoducho dovoliť. Možno ste však narazili na informáciu o tom, že na ceste je aj lacnejší model, ktorý bude klasifikovaný ako fanúšikovská edícia. Ide práve o Samsung Galaxy S23 FE a bližšie informácie o ňom nám priniesol portál sammobile.com.

Kedy príde Galaxy S23 FE na trh?

O existencii modelu s prívlastkom FE ako fanúšikovská edícia existovali dlho dohady. Minuloročný model s označením Galaxy S22 FE totiž vôbec neprišiel a poslednou takouto edíciou je teda Galaxy S21 FE. Všetko však naznačuje tomu, že Samsung Galaxy S23 FE nakoniec bude existovať a nahradí smartfón z vyššej strednej triedy, ktorým mal byť pre tento rok Galaxy A74. Posledné úniky poukazujú na to, že nový model s prívlastkom FE príde počas štvrtého kvartálu tohto roku, teda niekedy medzi októbrom a decembrom. V takomto čase má Samsung už pracovať aj na ďalšej sérii vlajkových lodí, pričom by si z nich mohol požičať nejaké špecifikácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
samsung galaxy s23+ kamerovy modul
Zdroj: Vosveteit.sk

Na verejnosť unikajú aj prvé informácie o výbave, pričom niektoré zdroje odhadovali prítomnosť čipsetu Snapdragon 8 Gen 2 pre Galaxy, prípadne verziu Snapdragon 8+ Gen 1. Ani v jednom prípade by sa však nemali trafiť do reality, keďže práve Galaxy S23 FE by mohol tento rok ponúknuť čipset Exynos. Konkrétne sa rozprávame o čipsete Exynos 2200, ktorý sa objavil minulý rok v sérii Galaxy S22 na globálnom trhu. Čo je ale prekvapením, Exynos by sa mal objaviť v úplne všetkých verziách telefónu. Vidieť by sme ho teda mohli aj v ázijskom trhu, resp. aj v USA.

Nová fanúšikovská edícia vsadí na vylepšenia

Azda najväčším vylepšením smartfónu bude jeho fotoaparát. Pri Samsungu sme si zvykli, že vo výbave nachádzame 12-megapixelové širokouhlé snímače, najmä vo verziách s označením FE. Galaxy S23 FE by však mohol ponúknuť až 50-megapixelový hlavný snímač fotoaparátu. Novinka by teda mala vsadiť na viaceré inovácie, pričom by sme sa mohli stretnúť aj s rýchlejším nabíjaním. Teraz však nevieme povedať, aké rýchle nabíjanie Samsung využije a je možné, že opäť vsadí na 25W nabíjanie.

Zdroj: Vosveteit.sk

Batéria smartfónu by mala mať kapacitu 4500mAh. Z hľadiska pamäťových konfigurácií by sme sa mali stretnúť s možnosťou využitia 128GB a 256GB interného úložiska. Pamäť RAM by mala byť v ponuke vo verziách 6GB a 8GB. Z databáz vyplýva, že Samsung Galaxy S23 FE bude modelom z prémiovej triedy. Nepôjde však o klasickú vlajkovú loď.

Tešíte sa na predstavenie modelu Samsung Galaxy S23 FE? A zvážili by ste jeho kúpu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre