S kúpou nového smartfónu ešte počkajte: Tieto nové modely od Xiaomi vás totiž môžu k sebe prilákať!

Modelový rad Xiaomi 12T sa blíži k svojmu predstaveniu a aktuálne unikla výbava, snímky aj cena nových modelov.

Xiaomi 12 Pro
Zdroj: Unsplash (Shiva ID)

Čínske Xiaomi sa už dlhšiu dobu neohlásilo s novými smartfónmi. Naopak, do popredia stavalo svoje dcérske spoločnosti Redmi a Poco, ktoré v poslednej dobe hviezdili najmä v dostupnej triede smartfónov. Napriek tomu sa však chystajú novinky aj od materskej spoločnosti, ktorá pre nás chystá lacnejšie verzie svojich vlajkových lodí s celkom významnou výbavou. Rozprávame sa totiž o sérii Xiaomi 12T, o ktorej sme už mohli počuť z viacerých únikov. Najnovšie však na svet vyšli snímky smartfónu spolu s viacerými informáciami ohľadom ich výbavy aj ceny. Bližšie informácie má pre nás portál gsmarena.com a ak vás zaujímajú novinky zo sveta čínskeho giganta alebo plánujete kúpu nového smartfónu, toto by ste mali vedieť.

Séria Xiaomi 12T bude hviezdiť v oblasti výkonu, kamery aj dostupnej ceny

Smartfóny z dielne čínskeho giganta označené písmenkom T zvyčajne znamenajú lacnejšie verzie vlajkových lodí s porovnateľne dobrou výbavou. Zvykom tiež je ich predstavenie v treťom až štvrtom kvartáli roka, pričom týchto smartfónov by sme sa mohli dočkať už v najbližších dňoch. Niektoré úniky dokonca poukazujú na predstavenie nových smartfónov už v priebehu budúceho týždňa. Tešiť sa tak môžeme na modely Xiaomi 12T a jeho Pro verziu, pričom každý model bude určený pre niečo iné. Oba nám totiž budú môcť ponúknuť lákavú výbavu so zameraním iné vlastnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Základný model má poháňať čipset MediaTek Dimensity 8100 Ultra, čím sa má zaradiť medzi zabijakov vlajkových lodí. V smartfóne máme nájsť 6.67″ AMOLED displej s 1220 x 2712p rozlíšením, 120Hz obnovovacou frekvenciou a ochranou na úrovni Gorilla Glass 5. O výdrž sa v jeho prípade má postarať 5000mAh batéria s podporou 120W nabíjania. Poznáme aj kameru smartfónu, pričom Xiaomi 12T má priniesť 108mpx hlavný snímač kamery, ktorý doplní 8mpx ultraširoký a 2mpx makro snímač. Čo sa týka pamäťovej konfigurácie, na výber budeme mať zrejme z verzie 8/128GB a 8/256GB pamäte.

Pro verzia smartfónu ponúkne špičkovú kameru

O smartfóne s 200mpx hlavným snímačom kamery sme počúvali už dlho. Samozrejme, že aj Xiaomi plánuje predstaviť takýto smartfón a mal by ním byť práve Pro model série. Konkrétne sa rozprávame o čipsete ISOCELL HP1 od Samsungu. Zmena medzi modelmi by mala byť aj v prípade čipsetu, keďže Pro verzia ponúkne čipset Snapdragon 8+ Gen 1 s vyšším výkonom. Pamäťová konfigurácia modelu bude k dispozícii vo verzii 8/256GB a 12/256GB. Ostatné špecifikácie by sa však mali zhodovať so základným modelom.

Keď sme si však teraz povedali odhadované špecifikácie smartfónov a odhalili si aj snímky modelov, môžeme sa pozrieť na ceny. Tie budú o niečo nižšie ako v prípade klasických vlajkových modelov z marca tohto roku. Základný Xiaomi 12T by mal prísť s cenou na úrovni 650€, čo je len o 50€ menej ako v prípade základného Xiaomi 12 s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1. Naopak Pro verzia so Snapdragonom 8+ Gen 1 by mala prísť s cenovkou 850€, pričom Xiaomi 12 Pro s čipsetom Snapdragon 8 Gen 1 sa aktuálne pohybuje s cenou okolo 900€. Kúpu smartfónu s označením Xiaomi 12T Pro by sme teda reálne zvážili, základný model to však nemusí mať na trhu jednoduché. Čínsky gigant tak bude musieť riadne zapracovať na presadení základného modelu na trhu. Pro verzia sa však zrejme bude predávať ako teplé rožky.

Zvážite kúpu niektorého z týchto smartfónov? A pozdáva sa vám ich výbava? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre