SpravodajstvoXiaomi

Za lacnejšiu sériu Xiaomi 12T si zrejme tento rok priplatíme: Lacnejším vlajkovým lodiam je pravdepodobne koniec

Modelový rad Xiaomi 12T získa špecifikácie, ktoré predbehnú základnú sériu Xiaomi 12. Odrazí sa to zrejme aj na cene smartfónov.

Vlajková séria smartfónov od spoločnosti Xiaomi sa každoročne dopĺňa o niekoľko zástupcov. Už to dávno nie je len o základnom, Pro a Lite smartfóne, no počas roka sa vždy tešíme aj na predstavenie doplnkových smartfónov. Len pred pár dňami sme sledovali predstavenie smartfónov z radu Xiaomi 12S, ktorý mal značiť modely s kamerou od spoločnosti Leica. Tieto modely však ku nám do Európy neprídu, ako informovala sama spoločnosť. Ďalším doplnkom v sérii je však už od generácie Mi 9 séria smartfónov označená písmenkom T. Aj tento rok by sme sa mali dočkať lacnejšej série smartfónov s označením Xiaomi 12T, ktorá bude určená len pre globálny trh. Podľa informácií od komunity Xiaomiui však séria nebude zasa tak lacná, ako sme doteraz boli zvyknutí.

Séria Xiaomi 12T zrejme získa vyššiu cenovku

Už každoročne koncom roka prichádzajú na naše predajné pulty smartfóny s nižšou cenou, ktoré však vychádzajú z vlajkovej série. Výnimkou nemá byť ani rad Xiaomi 12T, ktorý ponúkne vrcholné špecifikácie. Ako sa však zdá, špecifikácie budú až príliš prémiové na to, aby si udržali nízku cenu. Smartfóny označené písmenkom T vždy prinášajú nejakú inováciu, ktorú by sme v pomerne nízkej cenovej úrovni nehľadali. Tieto smartfóny bývajú spravidla lacnejšie v porovnaní s vlajkovými loďmi spoločnosti. To sa ale tento rok stať nemusí.

Spomeňme si na model s označením Mi 9T Pro ako prvým zástupcom tejto série. Tento smartfón šokoval selfie kamerou, ktorá sa skryla do výsuvného modulu v tele smartfónu. Séria Mi 10T zasa ponúkla displeje s vyššou obnovovacou frekvenciou, aké sme vtedy ešte videli len v pár smartfónoch. Modelový rad Xiaomi 11T sa zameral na rýchle 120W nabíjanie za dostupnú cenu. Tohtoročné špecifikácie modelovej série Xiaomi 12T však zrejme nedovolia spoločnosti udržať si cenovku okolo 500€.

xiaomi 11T zadna strana
Zdroj: Youtube @GSMArena

Snapdragon 8+ Gen 1 aj 200mpx snímač kamery

Tohtoročná séria Xiaomi 12T by sa mala sústrediť na kameru smartfónu. Nedávno sme vás informovali o tom, že Xiaomi chystá predstavenie smartfónu, ktorý skutočne ponúkne 200mpx snímač kamery. Vtedy sme odhadovali, že by mohlo ísť o model zo série Xiaomi MIX, no najnovšie úniky poukazujú skôr na model s označením Xiaomi 12T Pro. A okrem 200mpx hlavného snímaču kamery by malo ísť o prvý a jediný smartfón, ktorý na globálnom trhu ponúkne čipset Snapdragon 8+ Gen 1. Ako správne tipujete, nízku cenu si Xiaomi udrží len veľmi ťažko. Mohlo by ísť tak o prvú generáciu smartfónov, kedy séria s písmenkom T príde s vyššou cenou ako základný modelový rad vlajkových lodí.

Lacnejšou alternatívou k tomuto smartfónu by mal byť základný model Xiaomi 12T. Ten má však ponúknuť čipset MediaTek Dimensity 8100 a pravdepodobne vôbec neprinesie takúto špičkovú kameru. Ďalšou alternatívou k lacnejšej vlajkovej lodi bude pravdepodobne kompaktný Xiaomi 12X s čipsetom Snapdragon 870, ktorý môže ešte nabrať na popularite. Na ceste je aj lacnejší Xiaomi 12 Lite, ten však bude spadať skôr do vyššej strednej triedy s čipsetom Snapdragon 778G+.

Xiaomi 12 Lite
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Akú cenu odhadujete modelu Xiaomi 12T Pro s čipsetom Snapdragon 8+ Gen 1 a 200mpx snímačom? A kúpili by ste si ho aj s cenou okolo 1000€? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close