ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Rozrastá sa zoznam smartfónov, na ktorých Xiaomi testuje Android 12. Celkovo ich je už viac ako 70!

Medzi zariadenia, na ktorých Xiaomi testuje Android 12, pribudli ďalšie smartfóny.

V posledných dňoch medzi používateľmi Xiaomi je čoraz frekventovanejšou témou Android 12. Dôvodom je, že začiatkom mesiaca čínsky gigant potvrdil, že sa začína „adaptačná fáza“ nového Androidu. Čo to znamená? V praxi by sa to malo odzrkadliť v tom, že ešte v tomto roku, by sme mohli vidieť finálne verzie Androidu 12 v prvých telefónoch. Očakávame však, že pôjde najmä o čínske verzie smartfónov a s oneskorením niekoľkých týždňov, by sme mohli nájsť novú verziu Androidu i v globálnych verziách smartfónov. Druhým dychom však treba dodať, že v prípade Xiaomi.EU ROM, nový Android 12 bude pravdepodobne v prvých zariadeniach dostupný mimo domácej Číny s oneskorením pár dní.

Zoznam smartfónov, na ktorých Xiaomi testuje Android 12, sa rozširuje

Najnovšie, známa komunita XIAOMIUI aktualizovala zoznam smartfónov Xiaomi, Poco, ale i Redmi, ktoré by mali neskôr dostať aktualizáciu s Androidom 12. Dôvodom je, že čínsky gigant začal s interným testovaním nového Androidu na ďalších zariadeniach. Rovnako, bohužiaľ, rozšíril sa i zoznam smartfónov, ktoré nový operačný systém nedostanú. Tu však treba povedať, že aktualizácia tabuľky je v súlade s informáciami, ktoré vyplávali na povrch len nedávno.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prejdime však ku samotnému zoznamu smartfónov, ktorý je platný k 2. novembru. Medzi novými zariadeniami, ktoré pribudli medzi testované zariadenia v porovnaní s predošlou verziou tabuľky, patria napríklad Redmi Note 10 JE (iris), Redmi Note 11 Pro / Pro+ (pissarro), Xiaomi 11T (agate), Xiaomi 11 Lite NE (lisa), Xiaomi CIVI (mona), či Redmi Note 10S (rosemary). Kompletný zoznam telefónov, si môžete pozrieť nižšie.

XIAOMIUI_Zoznam smartfonov ktore dostanu Android 12
Zdroj: XIAOMIUI

Ako môžete vidieť vyššie, tak Android 12 je aktuálne dostupný v rámci verejného BETA programu najmä pre vlajkové lode smartfónov. Ide o telefóny Mi 11i, Mi 11X Pro, Redmi K40 Pro, K40 Pro+, Mi 11, Mi 11 Pro a Mi 11 Ultra. Zoznam smartfónov, ktoré by mali byť neskôr aktualizované na aktuálne najnovšiu verziu Androidu, obsahuje viac ako 70 zariadení.

Našli ste medzi smartfónmi vyššie i svoj model telefónu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close