Spravodajstvo

Elon Musk, najbohatší muž sveta, opäť reagoval ďalším hlúpym statusom na miliardársku daň

Elon Musk reagoval na status amerického senátora, ktorý sa vyjadril, že je nonsens, aby sa Musk pýtal svojich fanúšikov, či má, alebo nemá platiť dane.

Ešte koncom minulého mesiaca média obehla správa, že americkí zákonodarci sa chystajú zdaniť extra poplatkami miliardárov. Samozrejme, táto správa nezostala bez povšimnutia Elona Muska, najbohatšieho muža na svete, ktorý povedal, že „pre svoje peniaze má iné plány, ako ich odviesť štátu“. Uviedol, že jeho peniaze chce využiť na to, aby dostal ľudí na Mars. Musk v rámci série ďalších statusov na sociálnej sieti Twitter uviedol, že zdanenie miliardárov, by aj tak nemalo zmysel. Dôvodom je dlh USA, ktorý predstavuje približne 28 900 miliárd dolárov a ani 100% zdanenie najbohatších ľudí naprieč Amerikou, by nevyriešilo problém zadlženosti krajiny. Uviedol, že by išlo doslova o kvapku v mori.

Bez ohľadu na výšku dlhu USA, otázkou je, či je spravodlivé, že najbohatší ľudia sveta platia tak málo na daniach, že v dobe extrémnej nerovnosti, platia tak málo daní v pomere ku svojmu obrovskému bohatstvu. To je otázka, ktorá viedla amerického demokratického senátora Rona Wydena, aby volal po nových daniach pre miliardárov. Na tému upozorňuje portál TheVerge.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Wyden sa na sociálnej sieti Twitter vyjadril, že je nonsens, aby Elon Musk urobil anketu, v ktorej sa majú vyjadriť jeho sledovatelia, či má platiť dane, alebo nie.

„To, či najbohatší muž sveta platí nejaké dane alebo nie, by nemalo závisieť od výsledkov prieskumu na Twitteri. Je čas na daň z príjmu miliardárov.“ napísal Wyden v reakcii na anketu Elona Muska, ktorý sa pýtal, či má predať časť svojich akcií spoločnosti Tesla, aby zaplatil dane.

Majetok Elona Muska sa odhaduje v súčasnosti na približne 300 miliárd dolárov, pričom väčšina jeho majetku je naviazaná na akcie v rôznych spoločnostiach. Vďaka tomu, že Elon Musk „nemá cash“ a nedostáva reálne žiadnu mzdu, tak sa mu darí vyhýbať plateniu daní.

Ako uviedol Musk v samostatnom tweete: „Neberiem odnikiaľ peňažný plat a ani bonusy. Mám iba akcie, takže jediný spôsob, ako osobne platiť dane, je predať akcie.“

Reakcia Elona Muska pobúrila širokú verejnosť

Najnovšia reakcia na status Wydena zo strany Elona Muska, je pre mnohých za čiarou a ťažko o nej hovoriť, ako o slušnej. V reakcii na status Wydena totiž reagoval otázkou, prečo senátor na svojej profilovej fotke vyzerá, ako by dosiahol orgazmus? 

Slušnosť v Muskovej reakcii by ste hľadali len márne a ide skôr len o výsmech, ktorý nie je na mieste. Čo si myslíte o vzniknutej situácii vy, reagoval Musk adekvátne?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close