Reklamy budú onedlho už aj v aplikácii Facebook Messenger

facebook messenger uvodny
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Obľúbená aplikácia Facebook Messenger onedlho prejde podstatnou zmenou. V aplikácií sa bude zobrazovať obrovské množstvo reklám, ktoré sa budú zobrazovať všetkým 1.2 miliardám používateľom na celom svete.

Zdroj: neowin.net

Stan Chudnovsky z Facebooku oznámil, že na hlavnej stránke Messengeru sa v najbližších týždňoch začnú zobrazovať reklamy. Systém zobrazovania reklám na hlavnej stránke bol v posledných týždňoch testovaný v niektorým krajinách, napríklad v Austrálií alebo Thajsku. Systém zobrazovania reklám sa v testoch ukázal ako vcelku úspešný, keďže hlavná stránka Messengeru, oficiálne nazývaná Domov, je najviac zobrazovaným miestom celej aplikácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosti budú môcť jednoducho pridávať odkazy na ich stránky, ktoré vás presmerujú mimo aplikáciu Messenger, priamo na ich web. Druhou možnosťou je využívať priamo aplikáciu Messenger, napríklad používaním chatovacích botov, ktoré majú zaujať používateľov.

Reklamy v Messengeri sa budú predávať jednoduchým modelom, založeným na „dražbe“. Takisto budú využívať identický systém zacielenia potencionálnych zákazníkov, spolu využívaním počtu lajkov na Facebooku a Instagrame. Reklamy sa začnú zobrazovať používateľom do konca tohto roku.

Zdroj: neowin.net

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre