Redmi 10 oficiálne: Najlepší smartfón na trhu s 50mpx kamerou a cenou pod 200€!

Redmi 10 bude najpredávanejším modelom vo svojej cenovej kategórii, s takouto cenou sa smartfón len tak nenájde! Pozrite sa na jeho výbavu.

Redmi 10
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Konečne sme sa dočkali predstavenia najlacnejšieho modelu z dielne Xiaomi, ktorým je Redmi 10 a už teraz vieme povedať, že pôjde o bestseller nielen vo svojej kategórii. Výbavu síce už poznáme niekoľko dní, no opakovanie je matkou múdrosti a Xiaomi nám práve odhalilo najočakávanejší smartfón v jeho plnej kráse. Zaujímavá je tiež i cena zariadenia, ktoré veľmi hlboko podlieza úroveň 200€. Všetku výbavu i ceny pre nás prichystal portál Xiaomiadictos.com a už teraz vieme povedať, že práve tento model je ten, ktorý potrebujú menej nároční či dokonca bežní používatelia.

Štedrá výbava pre lacný smartfón

Spoločnosť Xiaomi sa pred niekoľkými rokmi preslávila lacnými smartfónmi s výbavou, ktorá v takej cenovej relácii nebola dostupná. Zdá sa, že sa modelom s názvom Redmi 10 konečne vracia do starých koľají, pretože to, čo dokázali s týmto modelom je jednoducho nevídané. Samotný smartfón poháňa čipset MediaTek Helio G88 a o výdrž sa postará až 5000mAh batéria s podporou 18W nabíjania a 9W reverzného nabíjania káblom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zaujímavý je i kamerový modul. Hlavný snímač prichádza s rozlíšením 50mpx, o čom sme si mohli v takejto cenovej relácii prednedávnom len snívať. Dopĺňa ho 8mpx ultraširoký, 2mpx makro snímač a 2mpx pravdepodobne hĺbkový snímač. O selfie snímky sa postará 8mpx selfie snímač v priestrele.

Prekvapením však je i NFC konektivita pre bezkontaktné platby smartfónom. O pripojenie k internetu sa postará technológia WiFi 5 a prítomný je USB-C konektor i 3,5mm jack.

Redmi 10
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Cena a dostupnosť

Smartfón bude v predaji už od 20. augusta a cena vás taktiež prekvapí. Avizovali sme, že cena nového Redmi 10 neprekračuje 200€, naopak je hlboko pod touto úrovňou. Dostupný bude v troch farbách, modrej, sivej a bielej. Nižšie sa môžete pozrieť na cenu konkrétnych pamäťových konfigurácií.

  • 4GB + 64GB: 179 dolárov, v prepočte približne 153€
  • 4GB + 128GB: 199 dolárov, v prepočte približne 170€
  • 6GB + 128GB: 219 dolárov, v prepočte približne 187€

Čo poviete na nový Redmi 10? Určite bude vhodným modelom nielen pre deti do školy, ale i na každodenné používanie či pracovné účely!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre