SpravodajstvoXiaomi

Selfie kameru pod displejom uvidíme i v lacnejších modeloch: Xiaomi údajne chystá revolúciu!

Selfie kamera pod displejom sa má čoskoro dostať i medzi širokú verejnosť. Séria Mi 11 sa rozrastie o model, ktorý túto technológiu využije.

Selfie kamera pod displejom bola doteraz výsada len drahších zariadení z prémiových tried. To všetko by sa malo už čoskoro zmeniť a revolúciu medzi smartfónmi má opäť priniesť čínske Xiaomi. Smartfón s neviditeľnou kamerou v displeji sa má objaviť priamo vo vlajkovej línii, no tentokrát by malo ísť o zariadenie s prívlastkom Lite. Ako nás informujú známi leakeri informácií zo Xiaomiui prostredníctvom sociálnej siete Twitter, do tohto radu zavítajú ešte dve rôzne zariadenia. A o skvelú výbavu nebude núdza.

Prichystajte sa, na ceste je Mona i Lisa

Mona a Lisa, toto sú zatiaľ kódové názvy oboch smartfónov, ktoré zavítajú do línie Mi 11 Lite. Jedným z nich má byť už nám známy Mi 11 Lite NE, ktorý má byť akousi náhradou za nedostatkový Mi 11 Lite 5G a jeho ustupujúcu 4G verziu. Tento model sa má skrývať pod označením Lisa a známe o ňom je napríklad že získa AMOLED displej s 90Hz obnovovacou frekvenciou. Poháňať ho má čipset Snapdragon 778G. Smartfón s názvom Mona má byť však jeho upravenou verziou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Selfie kamera pod displejom pre lacnejší smartfón

Modely zo série Lite sú známe okresanou výbavou i lacnejšou cenou. Výbava tohto modelu, ktorý zatiaľ poznáme pod názvom Mona, bude viac než štedrá. Podľa všetkého pôjde o zariadenie určené pre iný trh, nakoľko Lisa by mala smerovať pravdepodobne do Indie. Mona však prejde niekoľkými zmenami a na našom trhu by sa mohola ukázať v plnej svojej kráse.

Smartfón bude rovnako poháňať čipset Snapdragon 778G, čo naznačuje prítomnosť modelu na inom trhu. Vieme však taktiež, že tento model získa upgrade v podobe 120Hz displeja. Ten však môže prísť s nečakanou novinkou a tou je technológia CUP, teda selfie kamera pod displejom. S týmto modelom by technológia mohla prísť do lacnejších zariadení oveľa skôr, ako sme s tým rátali.

Má podľa vás technológia selfie kamery pod displejom budúcnosť? A čo poviete na tieto dva pripravované smartfóny? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close