RECENZIA: Vyskúšali sme REDMAGIC 3S, jeden z najvýkonnejších smartfónov na svete. Pozrite sa, ako to dopadlo

V našej recenzii na REDMAGIC 3S sme nenašli hru a ani aplikáciu, s ktorou by si smartfón neporadil. Ako sú na tom však jeho ostatné vlastnosti?

Recenzia Nubia Red Magic 3S
Zdroj: Vosveteit.sk

Približne 2 týždne dozadu nám do redakcie zavítal smartfón REDMAGIC 3S,  ktorý je aktuálne jedným z najvýkonnejších zariadení na svete. O to viac nás teší, že sme jedna z prvých slovenských redakcií, ktorá mala reálnu možnosť zoznámiť sa s týmto zariadením bližšie, ako len z videí či cudzích skúsenosti. Poďme sa pozrieť nižšie na to, ako nás tento smartfón zaujal.

Vyskúšali sme REDMAGIC 3S

V  balení nájdete…

Ako býva u nás zvykom, tak začneme balením. Zariadenie nám prišlo v tvrdenej škatuli, ktorá obsahovala niekoľko návodov, rýchlo nabíjačku s podporou rýchleho nabíjania do 18W, sponku na SIM kartu a červený USB kábel.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Red Magic 3S_balenie_3_rezencia
Zdroj: Vosveteit.sk

Vzhľad a  vyhotovenie

Vzhľad zariadenia zaujme na prvý pohľad, je totiž iným, ako v prípade väčšiny zariadení. Z prednej časti je zariadenie tvorené veľkým 6,65“ displejom v kombinácii so selfie kamerou (pomer strán displeja ku hranám je ~80.5%).

Red Magic 3S_displej_predna stena
Zdroj: Vosveteit.sk

Pravá strana zariadenia obsahuje tlačidlo zapínania/vypínania, ovládania hlasitosti, výstup pre odvetrávanie zariadenia a dve vstavané dotykové tlačidlá, ktoré využijete pri hraní hier.

Red MAgic 3S_zadna stena a hrana
Zdroj: Vosveteit.sk

Ľavá hrana zariadenia schováva okrem priestoru pre SIM karty, aj pin na pripojenie zariadenia k docku a tlačidlo, s ktorým viete zapnúť herný režim.

Red Magic 3S_ zadna stena 2
Zdroj: Vosveteit.sk

Vrchná hrana zariadenia schováva výstup pre 3,5 jack, zatiaľ čo spodná hrana schováva USB Type-C konektor a výstup pre Stereo reproduktor s podporou technológie DTS:X (pozn. redakcie: DTS:X technológia bola predstavená v roku 2015 so zameraním na domáce kino. Jedná sa o technológiu, ktorá umiestňuje zvuk tam, kde sa prirodzene v priestore vyskytuje).

Prejdime teraz k zadnej stene, tá je totiž na prvý pohľad unikátnou. Odhliadnuc od toho, že je kovová, tak v sebe ukrýva kameru, skener odtlačkov prstov, pásik, ktorý je možné podsvietiť. a logo, ktoré tak isto môže byť podsvietené. Výrobca hovorí, že si môžete nakonfigurovať viac ako 16 miliónov rôznych farieb. Ďalej, podsvietený pásik však nie je len „štýlovkou“, ale môže mať aj praktické využitie – napríklad v prípade prichádzajúceho hovoru sa vie sfarbiť do Vami predvolenej farby, alebo vie informovať o notifikáciách a podobne.

Displej smartfónu

Prejdime k displeju zariadenia, ten je skutočne výnimočný. Ide totiž o AMOLED panel so zobrazovacou frekvenciou 90Hz a podporou HDR. Priznáme sa, že sme si mysleli, že rozdiel medzi 60Hz a 90Hz nebude tak citeľný, ale mýlili sme sa. Rozdiel v zobrazovacej frekvencii ucítite hneď pri prvom spustení zariadenia, obraz je oveľa plynulejší.

Red Magic 3S_displej_recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

Pomer strán displeja je 19,5:0 a jeho rozlíšenie je 2340 x 1080 bodov. Rozlíšenie obrazu je teda ostré a v kombinácii s AMOLED technológiou je zároveň podanie farieb  vierohodné. Čerešničkou na torte je, že odozva displeja pri dotyku je 40,02ms, ktorú ocenia hlavne hráči hier, ktorí dobre vedia, že záleží na každej milisekunde. Aby sme ešte nezabudli, vo vrchnej časti displeja vedľa prednej 16-megapixelovej selfie kamere nájdete ešte notifikačnú diódu a reproduktor. Okrem toho nechýba ani ambientné podsvietenie displeja. Mimochodom, podsvietenie displeja je na veľmi vysokej úrovni. Konkrétne hovoríme o hodnote do 430 nitov. 

Rozhranie systému a výkon

Ak ste fanúšikom čistého Androidu, tak Vás potešíme. Rozhranie smartfónu prichádza takmer s  čistým Androidom  s minimálnymi zásahmi zo strany výrobcu, ktoré sú hlavne v podobe pridania niekoľkých herných funkcií. Ako vyzerá v praxi, si môžete pozrieť nižšie.

Z pohľadu výkonu nebude ani ten najnáročnejší používateľ sklamaný. Jedná sa totiž o jeden z najvýkonnejších smartfónov na trhu. So zariadením sme prelúskali hry ako PUBG, Fortnite, Call of Duty Mobile, Asphalt 8 a ďalšie. Zariadenia si poradilo s každou hrou bez menšieho zaváhania. Popravde, čudovali by sme sa, ak by telefón zaváhal. Podľa AnTuTu sa totiž jedná o 5. najvýkonnejších smartfón. Zároveň treba povedať, že reakcie zariadenia sú priam bleskové.

Smartfón poháňa najnovší procesor Snapdragon 855+ v kombinácii s grafickým čipom Adreno 640, 8GB operačnej pamäte RAM a 128GB úložným priestorom typu UFS 3.0 (pozn. redakcie: dostupná je aj variante s 12GB/256GB). Vyzdvihnúť zároveň musíme herný režim tohto zariadenia, ktorý je možné aktivovať prostredníctvom tlačidla v ľavej stene.

Red Magic 3S_Herny Rezim
Zdroj: Vosveteit.sk

Po jeho aktivácii totiž zariadenie sústredí všetok svoj výkon na hru, ktorú hráte. Znamená to, že vypne procesy na pozadí a zároveň obmedzí aj notifikácie či ďalšie rušivé prvky, aby ste mohli sústrediť na hranie. Zároveň tento režim ponúka aj dodatočné nastavenia, ako je napríklad zníženie fps z 90 na 60, ale po pravde, prečo by ste to robili? 

red magic 3S_recenzia_herny_rezim
Zdroj: Vosveteit.sk

Okrem toho, v tomto režime sa zapne aj prispôsobený systém vodného chladenia, ktorý udržiava teplotu na nízkych hodnotách. Výsledkom je, že sa nestretnete s kolísaním fps, a ani so sekaním či nepríjemným prehrievaním zariadenia v ruke.  

red magic 3S_recenzia_herny_rezim_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Mimochodom, čerešničkou na torte sú dva stereo reproduktory, ktoré sú umiestnené nad a pod displejom, ktoré ako sme vyššie spomínali podporujú technológiu DTS:X.

Spomenúť musíme ešte batériu smartfónu, Nubbia implementovala do zariadenia batériu s kapacitou 5 000mAh pričom nechýba aj podpora rýchleho nabíjania do 18W. Počas nášho testovania v podobe hrania hier v kombinácii so sledovaním videí sme sa dostali na úroveň približne 14 hodín nepretržitej práce so zariadením. Znamená to, že so smartfónom sa nemusíte „báť“ hrať hry aj bez prístupu ku zásuvke, vydrží totiž toho neskutočne veľa. V prípade nabíjania, za necelých 40 minút dokážete nabiť batériu smartfónu približne z 30% na úroveň 80% . Úplne plné nabitie na úroveň 100% dosiahnete približne za ďalších 35 minút. V prípade menej aktívneho používania, ale stále nadpriemerného (pozn. redakcie: 1,5 hodiny hrania hier + prezeranie internetu + Facebooku) sme vybili z batérie približne  60% za 37 hodín.

Kamera

Priznáme sa, až keď sme smartfón začali rozbaľovať, tak sme si uvedomili, že má len jednu kameru (48MP Sony IMX586 s clonou f/1,79). Vyvolalo to v nás rôzne pocity, skôr však negatívne, ako pozitívne. Báli sme sa totiž, že kamera bude podpriemerná. Vzhľadom na to, že sa jedná o herný telefón, tak sme nemali veľké očakávania.

Red Magic 3S_kamera_recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

O to viac nás prekvapila výsledná kvalita fotografií a videí. Netradične začneme najprv videom a až potom fotografiami. Nižšie si môžete pozrieť krátke video natočené v 4K kvalite pri 60fps. V úvode videa môžete vidieť preostrovanie z jedného bodu do druhého, ktoré podľa nášho názoru funguje veľmi rýchlo, v závere zas môžete vidieť stabilitu obrazu pri miernom behu.

Pri pohľade na fotografie, nemáme čo smartfónu vytknúť. Je z nich vidieť, že sa nejedná o fotomobil, ale na to sa Red Magic 3S ani nehrá. Na druhej strane, fotografie sú nadpriemernými.  Okrem toho, reakcie kamery, a to aj pri rýchlom fotení za sebou sú veľmi rýchlymi.  Výslednú kvalitu fotografií za rôznych svetelných podmienok si môžete pozrieť nižšie (pozn. redakcie: fotografie nižšie prešli kompresiou)

Aby sme nezabudli, zadná kamera je schopná natáčať videa pri 8K rozlíšení, ale po pravde, znie to lepšie ako je reálny výsledok. Videá totiž točí pri 15fps, čo je žalostne málo. Preto sa z nášho pohľadu sa skôr jedná len o „marketing“, ako o reálnu funkciu.

Čo nás na telefóne nepotešilo?

Z recenzie vyššie možno usudzovať, že Red Magic 3S je dokonalým zariadením, ale aj on má svoje muchy, aj keď nie veľké, ale má. Na zariadení nás sklamalo, že neponúka možnosť prepnutia 90Hz do 60Hz režimu (pozn. redakcie: okrem hrania hier, kedy táto možnosť je k dispozícii). Jeden z kolegov mal k tomu poznámku, „Prečo by to niekto preboha robil?“. Nuž, súhlasím s jeho názorom, že zníženie zobrazovacej frekvencie by bolo na škodu, ale na druhej strane, niekto možno ocení dlhšiu výdrž batérie (pozn. redakcie: aj keď tá je vo všeobecnosti nadpriemernou). Každý jeden z nás je nejaký, a niekto jednoducho má iné preferencie ako my. Druhá vec, ktorá nám chýbala je možnosť prispôsobenia ambientného podsvietenia. Nie ani tak jeho výzor, ale skôr to, že sa zapínalo len v prípade notifikácie a chvíľku na to sa vyplo. My by sme preferovali mať neustále podsvietený displej a mať tak neustále na očiach čas či notifikácie. Chýbali nám ešte vychytávky, ako majú iní výrobcovia, napríklad rozdelenie displeja na dve časti. Tu treba však dodať, že tieto veci sa dajú doladiť aplikáciami tretích strán, ale priznajme si, tie nie sú vždy najlepšie optimalizované ako keď sú priamo od výrobcu. Táto funkcia by pritom bola pri displeji o veľkosti 6,65“ vítanou. Výčitky vyššie sú však vecami, ktoré sa softwarovo dajú doladiť a mnohé z nich Android 10 v sebe ponesie už ako vstavané (pozn. redakcie: predpokladáme, že výrobca smartfón aktualizuje na najnovšiu verziu Androidu).

Čo nás na druhej strane na smartfóne nadchlo?

WAU sme si povedali pri výkone, ale to snáď nikoho ani neprekvapí. Len pre zaujímavosť, keď sme si pustili herný režim a počuli sme, ako pracujú ventilátory v kombinácii s chladením, tak nás zahrialo pri srdiečku – dokonalý zvuk, z ktorého ste mohli doslova „počuť“ silu smartfónu. Nadšení sme boli z batérie. Nie ani tak z podpory rýchleho nabíjania do 18W, ktorá je skôr štandardnou, ale z výdrže. Tá nás doslova ohromila. Nemôžeme opomenúť ani displej smartfónu, jednoducho je radosť sa na neho pozerať. Jeho veľkosť je však podľa nás okolo hranice „únosnosti“. Dôvodom je, že s telefónom, ak máte menšie ruky, tak je náročnejšie s ním pracovať. My sme si hneď do zariadenia stiahli preto dodatočné aplikácie, pomocou ktorých sme napríklad preniesli notifikačnú lištu do spodnej časti displeja. Trvalo nám si však na to zvyknúť. Na druhej strane, na smartfóne sme pozerali veľa videí, vrátane filmov, a môžeme povedať, že síce to nie je ako sledovanie na televízore, ale so sledovaním sme boli spokojní.

Záver

Smartfón sa aktuálne predáva za približne 470€. Za túto cenu dostanete doslova herné „monštrum“, ktoré bude ešte minimálne 2-3 roky smartfónom, ktorý si poradí s každou úlohou, s ktorou sa stretne. Zariadenie zároveň ponúka skvelú výdrž na jedno nabitie, ktorá poteší určite mnohých, a to aj v prípade ak so zariadením aktívne pracujete. Telefón okrem toho ponúka aj obstojný fotoaparát, ktorý na dnešnú dobu robí podľa nášho názoru o niečo lepšie fotografie, ako je priemer.  Nie je to však žiaden kráľ fotomobilov.

REDMAGIC 3S

Preto je smartfón podľa nás vhodným zariadením pre dva typy ľudí – prvým sú hráči hier a druhým ľudia, ktorí očakávajú nadpriemernú výdrž na jedno nabitie  a zvýšenú odolnosť. Tieto dve skupiny si prídu na svoje a nebudú ľutovať, ak si ho zadovážia.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre