Pozrite sa, ako vyzerajú pokračovania týchto legendárnych hier, pri ktorých trávili dnešní tridsiatnici nesmierne veľa času

Counter Strike, Dota či GTA. Tak to sú hry, ktoré väčšina dnešných tridsiatnikov hrávala na dennej báze. Ako však vyzerajú aktuálne verzie týchto hier?

ako vyzeraju hry nasho dedstva
Zdroj: Vosveteit.sk

Počítačové hry sú tu v podstate od vzniku počítačov, najväčší rozmach však zazívajú od  90 rokoch minulého storočia, ktorý trvá do dnešných dní. Pravdepodobne prvými hrami, ktoré odštartovali tento masový záujem o moderné počítačové hry boli Wolffenstein 3D a Doom. Jednalo sa vôbec o prvé FPS hry (pozn. redakcie: skratka FPS znamená First person shooter / hry z pohľadu hernej postavy). Od tohto roku sa vývoj počítačových hier posúva z roku na rok míľovými krokmi dopredu. Nižšie sme si  pre Vás pripravili 3 populárne hry, ktoré lemovali naše detstvo, pričom sa pozrieme aj na to, ako dnes vyzerajú  ich najaktuálnejšie verzie.

Counter Strike

Dnes by ste asi len ťažko našli tridsiatnika, ktorý by nepoznal Counter Strike. Za hrou stojí spoločnosť Valve a Sierra a jednalo sa o nadstavbu hry Half-Life. Hra ponúkala viacero módov, najpopulárnejším však bol 5 vs 5 mód, v ktorom medzi sebou bojovali dva tímy. Zatiaľ čo jeden bol poskladaný z teroristov, ktorých cieľom bolo nechať vybuchnúť bombu na dopredu určenom mieste, tak druhým tímom boli policajti, ktorých cieľom ich bolo zastaviť. V priebehu nášho detstva najpopulárnejšou verziou hry bola verzia Counter Strike 1.5, ktorá bola oficiálne predstavená v roku 2002. Ako hra vyzerala si môžete pozrieť nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Len pre zaujímavosť, v tejto hre sa konalo množstvo turnajov (pozn. redakcie: a do dnešnej doby v jej ďalších verziách sa aj naďalej konajú), v ktorých sa hralo o nemalé peniaze. Nižšie si môžete pozrieť najnovšiu verziu tejto hry, Counter Strike Global Offensive, ktorá aj dnes patrí medzi veľmi populárne hry a to aj na území Slovenska či Česka. Hra dokonca patrí medzi tak populárne, že sa v nej organizujú majstrová a to aj v našich končinách (PS: nižšie si môžete pozrieť finálový zápas z majstrovstiev Českej repubiky).

Dota

Dota je ďalšou hrou, za ktorou stojí spoločnosť Valve. Jej vznik sa datuje do roku 2003, pričom ide o  upravený multiplayer mód (pozn. redakcie: mód pre viac hráčov) hry Warcraft III. Tak, ako v prípade hry Counter Strike, tak aj v tomto je hra sústredné okolo dvoch tímov, ktorých je však cieľom zničiť základňu súpera. Nižšie si môžete pozrieť video, ktoré zachytáva vývoj hry od roku 2003 do 2020.

GTA

A to najlepšie sme si nechali na záver. Asi každý dnešný tridsiatnik chcel byť aspoň na chvíľu „grázlom“, ktorý by si podmanil svoje mesto. Nuž, v hre GTA to bolo možné. Jednalo sa o hru, ktorá bola predstavená v roku 1998 a stála za ňou spoločnosťou Rockstar. V úplne prvej verzii hry boli na výber 3 mestá – Liberty City, Vice City a San Andreas. V hre ste sa ocitli v postave kriminálnika, ktorý chcel peniaze a najjednoduchším spôsobom ako ich získať bolo kradnutím a… Ako vyzerala úplne prvá verzia tejto hry si môžete pozrieť nižšie.

Pýtate sa, ako vyzerá hra dnes? Nuž, úplne inak. To sa však asi aj dalo očakávať. Koncept hry bol však zachovaný. Aktuálne verzia hry je 5., a bola predstavená v roku 2013. To však neznamená, že hra sa od roku 2013 neposunula ďalej. Neustále je vylepšovaná rôznymi nadstavbami a módmi. Nižšie si môžete pozrieť video, v ktorom môžete vidieť  prvú misiu pôvodnej verzie hry GTA V.

Mimochodom, už v budúcom roku sa očakáva, že spoločnosť Rockstar predstaví 6. pokračovanie tejto hry.

Chýba Vám v tomto výbere nejaká hra, pri ktorej ste trávili čas? Dajte nám ju nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre