RECENZIA: Vyskúšali sme prémiový Bluetooth reproduktor Tronsmart T6 s výkonom až 60W. Stojí za to!

Do redakcie sa nám dostal Bluetooth reproduktor Tronsmart T6, ktorého výkon je až 60W. Prečítajte si našu recenziu, vrátane našich dojmov.

_Bluetooth reproduktor Tronsmart T6
Zdroj: Vosveteit.sk

Do redakcie nám približne 2 týždne dozadu zavítal Bluetooth reproduktor od spoločnosti Tronsmart, konkrétne model T6 Max, ktorý vo svojej cenovej kvalita zaujme nadpriemernými špecifikáciami. Aký je však v skutočnosti? Tak to sa Vám pokúsime zodpovedať nižšie.

Tronsmart Element T6 Max 60W Bluetooth 5.0

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Recenzia na Bluetooth reproduktor Tronsmart T6 Max

Balenie

Balenie je veľmi elegantné, tvrdená škatuľa, ktorá v sebe schováva samotný reproduktor, nabíjací kábel a obal na prenášanie reproduktora. Predtým, ako sa dostaneme k samotnému reproduktoru, tak musíme pochváliť obal, ktorý je z vnútra potiahnutý jemnou látkou a z vonku mierne tvrdším polyestrom. Vďaka tomu ho môžete prenášať viac menej bez obáv, že by ste reproduktor mechanicky poškodili. Aby sme nezabudli, v balení nájdete ešte viacero návodov, ktoré však pravdepodobne nikdy neotvoríte.

Recenzia na Bluetooth reproduktor Tronsmart T6 Max balenie
Zdroj: Vosveteit.sk

Konštrukcia, dizajn a prvky ovládania

Výrobcu tu musíme jednoznačne pochváliť. Reproduktor pôsobí prémiovým dojmom. Vzhľadovo, ako môžete nižšie vidieť, tak je valcovitého tvaru.

Začnime však zo spodnej časti, ktorá je vyhotovená z matného plastu a gumy, vďaka ktorej reproduktor pevne drží na svojom mieste. V rámci plastovej časti nájdeme ešte otvor pre nabíjací port, vrátane tlačidla zapínania reproduktora a výstupov v podobe 3,5 jacka a DC konektora pre nabíjanie. Tento otvor je možné zatvoriť pomocou gumeného „štupľa“, cez ktorý je možné zapínať a vypínať reproduktor.

Stredovú časť tvorí samotný 360-stupňový reproduktor, ktorý je pokrytý látkovou textúrou (pod ktorou je kov) a vo vrchnej časti kovom, na ktorom môžete vidieť logo spoločnosti.

Recenzia na Bluetooth reproduktor Tronsmart T6 Max (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

Vo vrchnej časti nájdeme dotykové ovládanie, ktoré je podsvietené. Vďaka tomu môžete reproduktor ovládať aj v tme. V rámci prvkov  ovládania nájdeme tlačidlá na ovládanie hlasitosti, posúvania pesničiek (dlhšie podržanie ovládania hlasitosti), tlačidla pausa/prehrávanie, pripojenia cez NFC, Bluetooth a hlasového asistenta, resp. hands-free.

Tronsmart T6 Max_recenzia_tlacidla ovladania
Zdroj: Vosveteit.sk

Hlasový asistent si bohužiaľ nerozumie so Slovenčinou, a to aj napriek tomu, že nám odpovedal po Slovensky, že nám nerozumie. Inými slovami, ak ho budete chcieť využívať, tak budete musieť hovoriť anglicky (prípadne iným podporovaným jazykom), minimálne kým Google Asistent/Siri/Cortana nebude podporovať plnohodnotne Slovenčinu.

Kvalita zvuku

Technológia SoundPulse vo svojej podstate je vylepšenou verziou technológie digitálneho spracovania zvuku, ktorá umožňuje sofistikovanejšie rozdelenie výkonu v reproduktore.

Väčšina reproduktorov môže v určitých zvukových rozsahoch zaznamenať určité poruchy zvuku, ako je napríklad jeho skreslenie. Technológia SoundPulse umožňuje reproduktorom Tronsmart eliminovať tento „tvrdý šum“ na minimum. V podstate, ak s reproduktorom nehráte „na plno“, tak s týmto problémom sa nemáte veľkú šancu stretnúť. Konečným výsledkom sú kvalitnejšie vokály a bohatšia kvalita zvuku. V prípade testovania pomocou aplikácie Sound Meter, sa nám podarilo namerať maximálnu hodnotu približne 85db, kedy nedochádzalo k skresleniu zvuku.

Zvukový merač - Decibel meter
Zvukový merač - Decibel meter

Len pre zaujímavosť, 85db môžete prirovnať k  hluku priemernej továrni, k hluku prechádzajúceho nákladného vlaku vo vzdialenosti 15 metrov či ku fréze. V prípade počúvania hudby pri tejto úrovni po dobu 8 hodín sa vystavujete teoretickému poškodeniu zvuku.

Sound Meter - kvalita zvuku tronsmart
Zdroj: Vosveteit.sk

Musíme zároveň pochváliť priestorový zvuk, ktorý tento reproduktor vie ponúknuť. Vďaka 360 stupňovému záberu nedochádza k jeho skresleniu, a to nech ste postavený k nemu z ľubovoľného uhla.

Bezdrôtové prepojenie, batéria a ostatné vlastnosti

Reproduktor je možné s externým zariadením prepojiť rôznymi spôsobmi. Tým najpoužívanejším je však Bluetooth, ktorý je dostupný v štandarde 5.0. Jedná sa tak o najnovší štandard tejto technológie, ktorý je spätne kompatibilný aj so staršími verziami. Výrobca udáva, že Bluetooth v uzatvorených priestoroch má dosah približne 10 metrov. Nám v rámci testovania fungoval prenos bez straty kvality približne na rovnakej úrovni (pozn. redakcie: v členitom priestore).

Tronsmart T6 Max_recenzia_Bluetooth
Zdroj: Vosveteit.sk

Výrobca ďalej udáva výdrž batérie do 20 hodín. Nuž, 20 hodín to v skutočnosti nie je, ale na druhej strane nie je to výrazne menej. Približne na úrovni 50%-65% hlasitosti zvuku sme dokázali s reproduktorom pracovať približne 17 hodín. Celková kapacita batérie je 12 000mAh. Doba nabíjania je približne 5 hodín.

Spomedzi ďalších vlastností reproduktora určite treba spomenúť odolnosť voči ošpliechaniu vodou, prípadne pred slabým dažďom. Reproduktor totiž disponuje certifikáciou IPX5. Inými slovami, reproduktor je vhodný na používanie aj v mierne vlhkom prostredí, či pri bazéne.

Záver

Reproduktor stojí približne 90€ a za túto cenu sa jedna o skutočne zaujímavé zariadenie. Jeho využitie nie je predurčené len na klasické prehrávanie hudby, ale je aj skvelým doplnkom do domácnosti, napríklad ku televízii či k počítaču. Okrem toho, dizajnovo pôsobí veľmi príjemne.

Tronsmart Element T6 Max 60W Bluetooth 5.0

Za zapožičanie reproduktoru by sme chceli poďakovať e-shopu Geekbuiyng.com, ktorý ho ponúka s doručením už do 7 dní z európskeho skladu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre