Qualcomm Snapdragon 780G bude debutovať v novom Xiaomi smartfóne. Vieme v ktorom a kedy!

Snapdragon 780G je oficiálne predstavený a má priniesť 5G technológiu do dostupných smartfónov. Ktorý smartfón ho dostane ako prvý?

Xiaomi Qualcomm
Zdroj: Xiaomi, Qualcomm, Vosveteit

Spoločnosť Qualcomm má veľmi pevné puto so Xiaomi a preto nás určite neprekvapí, že nový čipset Snapdragon 780G výjde práve v jednom zo smartfónov od čínskeho giganta. Snapdragon 780G má byť nástupcom minuloročného Snapdragon 768G a priniesť má 5G technológiu do lacnejších zariadení. Len dnes však bolo oznámené, že práve tento nový čipset od spoločnosti Qualcomm má vyjsť v jednom z vlajkových smartfónov od Xiaomi. Na informáciu upozornil portál Gizchina.com.

Xiaomi Mi 11 Lite 5G

Ako ste isto tušili, Snapdragon 780G vyjde práve v očakávanom modeli Mi 11 Lite 5G. O tomto smartfóne sa dlho diskutovalo, pretože pôvodne mal priniesť minuloročný Snapdragon 765G. Nakoniec však dohady smerovali k ešte nepredstavenému čipsetu a tým teda bude táto novinka od Qualcommu. Očakávame, že svoj debut zažije už v pondelok, 29.3.2021 o 13:30 počas Xiaomi Mega Launch-u, na ktorom sa okrem iného predstaví i model Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra či nový Mi MIX. Odporúčame si určite nájsť chvíľu a pozrieť sa na predstavenie, pretože Xiaomi predstaví to najlepšie, čo nás tento rok bude čakať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Qualcomm Snapdragon 780G

Snapdragon 780G je po vzore vlajkového čipsetu vyrobený 5nm technológiou. U mid-range smartfónov na 5nm technológiu zatiaľ nie sme zvyknutí, no pokrok ide vpred, čo nás určite teší. Čo sa týka grafiky, osemjadrový procesor dopĺňa Adreno 642.

Hlavným bonusom čipsetu Snapdragon 780G v porovnaní s vyššie spomínaným Snapdragon 765G sú lepšie a kvalitnejšie fotografie pri slabšom osvetlení. Čipset zvláda i HDR 10+ a 4K HDR rozlíšenie. Nový čipset využíva 5G modem Snapdrgon X53. Tento modem zvláda rýchlosť pri sťahovaní až na úrovni  do 3Gbps.

Ďalšou spoločnou vlastnosťou s vlajkovým Snapdragonom 888 je i podpora Bluetooth 5.2, ktorý zvláda pripojiť až 2 audio zariadenia súčasne, ďalej podpora WiFi 6 a WiFi 6E. Dostupnosť čipsetu sa plánuje už na druhý kvartál tohto roku, takže príchod modelu Xiaomi Mi 11 Lite 5G sa určite blíži a čoskoro ho uvidíme i na predajných pultoch.

Zvažujete kúpu zariadenia Mi 11 Lite 5G? Či nateraz s 5G konektivitou nerátate? Dajte nám vedieť v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre