Qulacomm odkryl najvýkonnejší procesor Snapdragon 888. Xiaomi ho čoskoro zavedie do praxe v Mi 11 smartfóne

Qualcomm predstavil doposiaľ najvýkonnejší model mobilného procesoru na trhu

Qualcomm Snapdragon 888 (1)
Zdroj: Qualcomm

Udalosť Tech Summit Digital 2020, ktorú organizuje spoločnosť Qualcomm, prináša prvé prekvapenie. Zatiaľ čo sa hovorilo o procesora Snapdragon 875, ako nadchádzajúcom vlajkovom procesore, tak spoločnosť predstavila Snapdragon 888.

Qualcomm predstavil Snapdragon 888

Novopredstavený vlajkový procesor, ktorý bude poháňať tie najvýkonnejšie Android smartfóny na trhu oproti svojmu predchodcovi má už v sebe integrovaný 5G modem. V praxi to znamená, že v minulosti výrobcovia museli dokupovať ešte 5G modem, najčastejšie Snapdragon X55. Z technického hľadiska to predstavovalo hlavne vyššiu spotrebu energie. Rovnako procesor spolu s modemom zaberal viac miesta.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Qualcomm ďalej píše, že lepšia výdrž batérií našich smartfónov nebude jedinou výhodou, ktorú prinesie nová generácia procesorov. Nová 6. generácia AI Engine 888 čipu zhlukuje dáta rýchlosťou 26 tera za sekundu a spracováva obrázky o 35% rýchlejšie ako starý procesor 865. Pre priemerného človeka tento vylepšený výkon AI povedie k lepším fotografiám a videám a to najmä pri slabom osvetlení.

Qualcomm Snapdragon 888
Zdroj: Qualcomm

Spoločnosť ďalej prezrádza, že 5G telefóny z roku 2020 majú vo všeobecnosti tendenciu skákať medzi sub-6 a mmWave 5G (ak vôbec podporujú mmWave), čo poskytuje nekonzistentné rýchlosti a nespoľahlivé pripojenie. Integrovaný modem X60 Snapdragon 888 však agreguje rôzne 5G siete, čo efektívne kombinuje spoľahlivosť sub-6 s rýchlosťou mmWave.

Qualcomm sa ďalej venoval výkonu procesora, ktorý tentokrát nedemonštroval na základe porovnania výkonu s predošlou generáciou procesorov, ale pomocou na diaľku ovládaného auto, ktoré bolo pripojené k internetu pomocou 5G mmWave.

„Dve závodné vozidlá boli pripojené k súkromnej sieti 5G, ktorá bola skonštruovaná pomocou spoločností Verizon a Ericsson a ovládaná nad sieťou 5G pomocou referenčného dizajnu Snapdragon 888 so systémom Snapdragon X60 5G Modem-RF System. Vodiči ovládali tieto vozidlá z viac ako míle vzdialeného miesta a z diaľky sledovali živé video z trate pomocou úžasných schopností snímania Snapdragon 888…“ spoločnosť ďalej doplnila: „Toto predstavuje možnosti prípadu použitia, keď je normou vysoký výkon, spoľahlivosť a nízka latencia.“

Snapdragon 888 používa architektúru 1 x 2,84 GHz (najnovšie jadro ARM Cortex X1) + 3 x 2,4 GHz (Cortex A78) + 4 x 1,8 GHz (Cortex A55). GPU je Adreno 660 a podporuje WiFi 6E vrátane Bluetooth 5.2. Vyrobený je samozrejme 5nm výrobným procesom. 

Xiaomi nás pripravuje na nadchádzajúcu loď

Čerešničkou na torte včerajšieho dňa bolo vyjadrenie generálneho riaditeľa spoločnosti Xiaomi, ktorý prostredníctvom sociálnej siete prezradil, že už čoskoro bude predstavená vlajková loď Xiaomi Mi 11. Poháňaná bude práve platformou Snapdragon 888.

Očakáva sa, že by nový model smartfónu z kuchyne Xiaomi s prívlastkom „najvýkonnejší, mohol byť predstavený v priebehu dnešného dňa, prípadne najneskôr decembra.

Zdroj: Qualcomm

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre