SpravodajstvoTechnológie

Qualcomm má zmeniť označovanie svojich čipsetov: Používatelia budú zmätení, takéto budú zmeny!

Snapdragon 7 Gen 2T aj Snapdragon 7 Gen 2P, takéto má byť nové označovanie čipsetov. Qualcomm zavádza významné zmeny.

Pri výbere nového smartfónu je jednou z hlavných špecifikácií ktoré si všímame nepochybne čipset. Ten určuje, akou cenovou úrovňou sa telefón vydá a taktiež sa od neho odvíja aj ďalšia výbava a výkon zariadenia. Aby sme si tak mohli vybrať správny smartfón, mali by sme sa vyznať aj medzi čipsetmi, ktoré nájdeme v telefónoch na trhu. Azda najväčšími výrobcami čipsetov je spoločnosť Qualcomm s ich Snapdragonmi či MediaTek, ktorý čoraz viac naberá na popularite a kvalite. Teraz sa však sústredíme práve na Snapdragony, ktoré v blízkej dobe čaká významná zmena v označovaní, informuje portál androidauthority.com. Používatelia by sa tak rýchlo mali adaptovať na zmeny, ak si nebudú chcieť kúpiť nesprávny smartfón.

Qualcomm má predstaviť Snapdragon T či Snapdragon P

Pre bežného používateľa je už teraz komplikované vybrať si správny smartfón na základe čipsetu. Na pomoc si tak častokrát berieme benchmarky či testy, ktoré nám porovnajú, ktorý čipset je výkonnejší. Väčšina ľudí je tak rada, že dokáže rozpoznať Snapdragon od MediaTeku, no akonáhle sa do toho zamiešajú čísla, je to komplikovanejšie. Qualcomm pritom počas minulého roka mierne upratal označovanie svojich čipsetov a po Snapdragone 888 nakoniec prišiel Snapdragon 8 Gen 1.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Qualcomm Snapdragon procesor
Zdroj: Youtube (Qualcomm Snapdragon)

Rovnaké označovanie si tak vyslúžili nižšie triedy čipsetov, teda na trhu nájdeme Snapdragon 7 Gen 1, Snapdragon 6 Gen 1 a Snapdragon 4 Gen 1. Pri tomto označovaní tiež platí to, že čím nižšie označenie číslom, tým nižšia trieda. Zdá sa však, že Qualcomm označovanie svojich čipsetov skomplikuje tým, že k nim pridá písmenká. Ich označenie by sa nakoniec mohlo zmeniť na Snapdragon 7 Gen 2P či Snapdragon 7 Gen 2T.

Spoločnosť na trh ročne prinesie viac čipsetov

Aby sme však Qualcomm len nekritizovali, je pravda, že dnes stále využíva staré aj nové označovanie. Príkladom je aj predstavenie Snapdragonu 7 Gen 1, po ktorom sa na trhu objavil aj Snapdragon 782G. Neskôr predstavený čipset teda ponúkol staršie označenie, čo mohlo nejedného používateľa zmiasť. Výrobca čipsetov tak bude môcť vďaka využitiu písmen T a P priniesť ročne viac čipsetov s rôznymi vlastnosťami a inou ponukou výkonu. Zatiaľ ale nevieme, čo by tieto písmenká nakoniec mohli v označení znamenať.

qualcomm smartfon pre snapdragon insiderov
Zdroj: Qualcomm

Za túto zmenu sa v súčasnosti postavilo aj viacero leakerov a médií. Rátame teda s tým, že táto informácia o zmene označovaní čipsetov bude pravdivá. Qualcomm by tak zmenu mohol priniesť už v priebehu tohto roka, pravdepodobne s predstavením čipsetu Snapdragon 7 Gen 2. Zmena by sa rovnako mohla premietnuť len v čipsetoch Snapdragonu 7, 6 a 4. Vlajkový Snapdragon 8 by podľa únikov mal ostať len jeden, neskôr aj s jeho Snapdragon 8+ verziou.

Dokážete sa ešte orientovať v označeniach čipsetov na trhu? A privítali by ste takéto označenie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close