SpravodajstvoTechnológie

Procesory Intel Core i9 sú bezpochyby najvýkonnejšími procesormi vôbec, no pri hraní od nich nečakajte zázraky

Spoločnosť Intel na konci mája predstavila novú radu Core X PC procesorov. Spolu s novou radou pre procesory Core i5 a Core i7 bola predstavená aj úplne nová rada procesorov Core i9. Procesory z rady Core i9 sú zrejme najdrahšie a najvýkonnejšie procesory od spoločnosti Intel vôbec. Radia sa aj medzi najvýkonnejšie procesory, ktoré sú teraz dostupné na trhu. Samozrejme, cena týchto procesorov sa začína až na 1000 dolároch.

Zdroj: newegg.com

V posledných dňoch sa na internete objavujú prvé recenzie. V recenziách od AnandTech a Tom´Hardware sa uvádza, že procesor Intel Core i9-7900X je najvýkonnejším procesorom na trhu, no aj tak nikto procesory z rady Core i9 nedoporučuje pre hráčov. Najnovšie procesory Intel Core i9 vôbec neprinášajú vyšší výkon pri hraní hier. „Slabý“ výkon procesorov pri hraní hier je spôsobený najmä kvôli dnešným hrám, ktoré nie sú dobre optimalizované na najnovšiu technológiu používanú v nových procesoroch. Procesory Core i9 sú zatiaľ určené hlavne pre editovanie videí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pre hranie hier na počítači, je zrejme výhodnejšie zakúpiť najnovšiu radu procesorov i5, i7 alebo nové procesory Ryzen. Procesor Ryzen 7 1800X prichádza s cenou menšou viac ako o polovicu oproti novým Core i9 procesorom a ponúka až 70% ich výkonu.

Procesory Ryzen 7 alebo Intel Core i7 sú zrejme rozumnejšou kúpou pre hráčov. Najnovšie procesory Core i9 síce ponúkajú obrovský výkon, ale prichádzajú s vysokou cenovkou a zároveň pre hráčov neprinášajú vyšší výkon oproti jeho „slabším“ súperom. Dúfajme, že sa v budúcnosti dočkáme aj porovnania očakávaného procesoru Ryzen Threadripper a procesoru Intel Core i9 7900X.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close