SpravodajstvoZariadenia

Väzni využívajú drony na prepravu drog a porna

Denník USA Today dnes informoval o tom, že za posledných 5 rokov existuje už vyše tucet prípadov, kedy bol dron využitý na prísun kontrabandu do federálnych väzníc. Taktiež dodal, že sa táto metóda pašovania teší rastúcej popularite.

Denník napísal, že Ministerstvo spravodlivosti Spojených štátov eviduje pokusy o prepašovanie telefónov, drog a porna do štátnych zariadení. Avšak v dokumentoch sa nachádza pravdepodobne menší počet pokusov, než ich skutočne je. Rovnako aj úspešných pokusov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mnohé lokálne média, ktoré nepochádzajú len zo Spojených štátov, ale z celého sveta, zverejnili ďalšie prípady, kedy bol využitý dron, na prepravu zakázaných materiálov. V roku 2014 sa väzni v Austrálii pokúsili prevoz drog za steny väznice. V tom istom roku sa stal podobný incident v Južnej Karolíne, kedy dron havaroval pri pokuse o prísun zásob marihuany.

Rok 2015 bol veľmi podobný a aj v tomto roku prišli správy o tom, ako bol dron opäť využitý pri pašovaní. V meste Ohio donáška vyvolala bitku medzi trestancami. Ale našťastie, ešte v tom istom roku boli dolapení dvaja ľudia, ktorí boli zodpovední za prevoz a manipuláciu.

Pochopiteľne, pracovníci väzníc si teraz lámu hlavu, ako vyriešiť narastajúci sa počet pokusov pašeráctva. V Spojenom kráľovstve bola predstavený špeciálny tím, ktorého úloha je boj s týmto problémom. Zatiaľ čo v Amerike žiadajú a čakajú väznice na technológiu, ktorá by zostrelila drony, ktoré sa pohybujú blízko väzníc.

zdroj: fox5sandiego.com
zdroj: businessinsider.com

Zdroj: theverge.com, úvodný obrázok (pexels)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close