Prieskum odhalil, koľko ľudí preferuje skladateľný smartfón. Je ich viac, než si myslíte! Patríte medzi nich?!

Čoraz viac používateľov by si vybrala skôr skladateľný smartfón než ten klasický. Dominuje aj určitý typ skladateľných modelov.

Samsung Galaxy Z Flip 4
Zdroj: Vosveteit.sk

Skladateľné smartfóny sa stali trendom posledných rokov, pričom používatelia volia tieto zariadenia čoraz častejšie. Nové modely pritom prichádzajú na trh každý rok a zaoberajú sa nimi najmä známejšie značky. Nedávno sme mali možnosť pozrieť sa na predpovede do najbližších rokov, pričom sme sa dozvedeli, že kúpiť si skladateľný model nebude v budúcnosti vôbec komplikované. Používatelia budú mať podľa všetkého na výber z čoraz viac skladateľných modelov, ktoré sa budú skladať rôznymi spôsobami. Nedávny prieskum tak dokázal, že až 28% používateľov by pri kúpe nového zariadenia radšej volilo „skladačku“. Tento prieskum nám priniesol Counterpoint Research a ak vás zaujíma, o aké zariadenia je záujem najviac, ste na správnom mieste.

Používatelia by si radšej kúpili skladateľný smartfón než klasický

Klasické smartfóny sa na trhu pohybujú v rôznych cenových reláciách a dokážu osloviť náročnejšieho, no aj menej náročného používateľa. Štatistika z Counterpoint Research pritom odhalila, že viacerí používatelia by radšej zvolili skladateľný smartfón, keby si mali kupovať nový model. V skutočnosti ide až o 28% používateľov, pričom prieskum sa vykonal v rámci USA. Najpreferovanejšou značkou je pritom spoločnosť Samsung, ktorá už teraz prináša na trh každý rok dva modely tohto typu a plne ich zaradila do svojho portfólia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Samsung Galaxy Z Fold 4 zložený
Zdroj: Vosveteit.sk

Túto značku by preferovalo až 46% respondentov. Samsung nasleduje aj Motorola so šiestimi percentami. Ak by však svoj model so skladateľným displejom predstavil aj Apple, získal by si priazeň až 39% respondentov. Nikoho však neprekvapí, že Samsung má pevnú základňu fanúšikov. Až 92% respondentov s aktuálnym modelom od Samsungu sa totiž priznalo, že ak by si kupovali skladateľný model, zostali by verní svojej značke.

Záleží aj na type smartfónu

Aktuálne je narozšírenejším typom skladateľných konštrukcií typ modelu flip a fold. A aj keď na trhu môžeme nájsť rôzne prototypy iných typov, tak tieto dva výrazne dominujú. Telefón so skladateľným displejom typu flip by si vybralo až 49% respondentov. Súboj týchto dvoch typov sa teda pomerne vyrovnáva. Viac ako polovica mužov by si pritom vybrala skôr flip než fold. Naopak 47% žien tvrdí, že by radšej siahlo po flipe ako po folde.

Používatelia preferujú skladateľný telefón
Zdroj: counterpointresearch.com

Pozrime sa ale aj na preferenciu pre typ fold. 40% žien by si vybralo radšej model typu fold, teda skladaniu do tvaru knihy. Len 30% mužov by však siahlo po folde. Nikoho zrejme neprekvapí, že skladateľný smartfón by si pritom vybrali najmä používatelia s vyšším platom. Až 41% respondentov s vyšším mesačným platom ako 10 000 amerických dolárov by teda radšej siahlo po skladateľnom smartfóne ako po klasickom. Prieskum sa však vykonal v rámci USA a veríme, že odpovede v Európe by vyzerali inak.

Ako ste na tom vy, vybrali by ste si radšej „skladačku“? A preferovali by ste flip či fold? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre