Prepínanie sa medzi aktívnymi SIM kartami bude jednoduchšie, potvrdzuje Google

Google potvrdzuje, že prepínanie medzi aktívnymi SIM kartami bude o jednoduchšie. Funkcia príde „v budúcej zostave“ Androidu, hovorí gigant.

SIM karta
flickr.com (Simon Yeo) (CC BY 2.0)

Nie je ničím výnimočným, ak používame v jednom telefóne viac ako jednu SIM kartu. Môžeme mať dve fyzické SIM karty, prípadne jednu fyzickú kartu v kombinácii s eSIM. Niektoré telefóny ponúkajú dokonca aj kombináciu 3 aktívnych kariet súčasne, no to je skôr výnimka, ako pravidlo. Podpora viacerých SIM kariet je užitočná funkcia, hlavne ak chceme využívať výhody rôznych programov od viacerých operátorov súčasne. Napríklad, ak jeden operátor má výhodné hovory, no druhý má lepšie dátové balíčky.

Ak aj vy používate dve SIM karty, tak ste sa pravdepodobne stretli so zdĺhavou cestou pri prepínaní medzi kartami. Napríklad, keď ste chceli prepnúť z jednej karty na druhú pri využívaní dát, tak ste museli navštíviť nastavenia smartfónu, kde ste museli zmeniť preferovanú kartu pre dáta. Tomu by ale mohlo byť čoskoro už koniec.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google uľahčí v Androide prepínanie medzi kartami

Ešte v decembri minulého roka Sukumar Patel vyzýval Google, aby pridal túto funkciu do Androidu. Odpovede sa ale nedočkal, no zdá sa, že sa to teraz zmenilo. Ako upozorňuje Mishaal Rahman, tak Android zariadenia dostanú čoskoro akčné tlačidlo (dlaždicu), prostredníctvom ktorého bude môcť používateľ prepnúť dátovú SIM kartu z jednej na druhú.

„Android čoskoro dostane dlaždicu do rýchlych nastavení na zmenu aktuálnej SIM karty, ktorá je využívaná na prenos dát. V súčasnosti musíte prejsť do Nastavení telefónu > Sieť a internet > SIM karty, aby ste mohli prepnúť kartu SIM. Používateľ Sukumar Patel požiadal o túto funkciu už v decembri 2022. Google práve označil problém za „vyriešený“ a uviedol, že funkcia bude k dispozícii „v budúcej zostave“.“, píše Rahman v príspevku nižšie.

Záverom treba povedať, že táto funkcia pravdepodobne najskôr zavíta do Androidu 14 v BETA verzii a neskôr by mohla byť sprístupnená aj pre ďalších používateľov Androidu. Kedy sa tak ale presne stane, aktuálne nevieme. Môže to byť ako otázka najbližších dni či týždňov, tak prípadne aj mesiacov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre