Takto vyzerá rebríček 10 najpredávanejších smartfónov na svete. Je medzi nimi aj váš?

Spoločnosť Apple dominuje rebríčku najpredávanejších smartfónov na trhu. Obsadila prvé štyri priečky.

smartfon
Zdroj: unsplash.com (Đức Trịnh)

Zdá sa, že spoločnosť Apple, no i Samsung, majú dôvod na radosť. Podľa štatistík spoločnosti counterpointresearch.com, nedali konkurencií šancu uspieť v rebríčku 10 najpredávanejších telefónov.

Analytici sa pozreli na najpredávanejšie modely smartfónov za 2. kvartál tohto roku. Čerstvé dáta odhaľujú, že trhu v sledovanom čase dominovali štyri telefóny iPhone a šesť zariadení z produktovej rady Galaxy.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Telefóny iPhone od Apple dominujú trhu

Štatistiky ukazujú, že vôbec najpredávanejším modelom na trhu bol iPhone 14 a to už druhýkrát v rade. Potom nasledoval iPhone 14 Pro Max, 14 Pro a iPhone 13, ktorý bol predstavený ešte v septembri 2021.

Keď sa pozrieme na 5. priečku, tak tú obsadil model Galaxy A14. Ide o jeden z dostupnejších smartfónov so základnou výbavou. A54 5G Nasleduje potom model A54 5G, ktorý rovnako patrí medzi strednú triedu. Poteší napríklad veľkým 6,4“ AMOLED displejom či kvalitným kamerovým modulom. Siedmu priečku obsadil prémiový S23 Ultra. Ide o vlajkovú loď kórejského výrobcu telefónov. V súčasnosti ide o jeden z najlepších fotomobilov na trhu a rovnako sa mu darí aj po strane výkonu.

Samsung Galaxy S23 Ultra displej_recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk, Samsung Galaxy S23 Ultra

Nasleduje potom základný model A04e, ktorého cenovka je približne 100€. Desiatym najpredávanejším modelom sa stalo zariadenie Galaxy A34, ktoré patrí do kategórie nižšej strednej triedy.

Nižšie v tabuľke sa môžete pozrieť na vývoj aktuálne najpredávanejších telefónov na trhu kvartál po kvartály rovnako aj to, kedy boli predmetné smartfóny uvedené na trh.

najpredavanejsie smartfony na trhu 2. kvartal 2023
Zdroj: counterpointresearch.com

V každom prípade, najväčšiu radosť z predaja telefónov má bezpochyby spoločnosť Apple, ktorej zariadenia patria medzi drahšie. V prípade Samsungu, v rebríčku dominovali hlavne dostupnejšie a menej maržové telefóny.

Counterpointresearch.com rovnako hovorí, že na trhu v sledovanom období bolo dostupných viac ako 6 000 modelov smartfónov od viac ako 450 výrobcov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre