SpravodajstvoTechnológie

Aké výhody so sebou prináša eSIM? A prečo by ste ju mali začať využívať aj vy?

Využitie eSIM dnes prináša viac výhod. Pozrite sa, prečo by ste mali túto metódu pripojenia využiť aj vy a zabudnúť tak na plastové karty.

V priebehu posledných rokov sa nám na trhu so smartfónmi začal rozširovať nový trend, ktorým sú tzv. eSIM. Ide o nový spôsob kariet SIM, ktoré ako z názvu novej technológie vyplýva, sú len v elektronickej forme. Pri ich využívaní tak nemusíme vsádzať na klasické plastové karty, ktoré by sme fyzicky vkladali do nášho telefónu. Aké výhody so sebou ale nová metóda využívania telekomunikačných služieb prináša? Je ich viac, ako by ste si len mohli predstaviť, pričom detailnejšie nám ich popísal portál makeuseof.com. A ak len premýšľate o tom či novú metódu využiť, môžete to zvážiť aj na základe týchto faktov.

eSIM prináša množstvo výhod

Jednou z najväčších výhod eSIM je pravdepodobne to, že môžete jednoducho meniť služby operátorov. Nemusíte teda pri každej zmene operátora manuálne meniť plastové karty, vzhľadom k tomu, že vaše telefónne číslo je vpísané do vášho zariadenia. Pre zmenu operátora teda stačí len prepísať dané služby a všetko sa môže udiať len v priebehu niekoľkých minút. Človek môže tak flexibilnejšie reagovať na ponuku operátorov.  Pri telefónoch, ktoré umožňujú ukladanie viacerých eSIM môžete rovnako využiť možnosť rýchlej zmeny SIM na druhú, ktorú práve potrebujete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
SIM PIN
Zdroj: Unsplash (Brett Jordan)

V prípade, že vám v danej chvíli vyhovuje eSIM jedného operátora napríklad z dôvodu pokrytia signálom, jednoducho si ju aktivujete pomocou pár kliknutí. Nepotrebujete mať pritom DUAL SIM smartfón. Niektoré zariadenia podporujú dokonca do 8 virtuálnych SIM kariet. Naopak vo chvíli, kedy by ste potrebovali využiť dátový balík z druhej karty eSIM, aktivujete zasa tú. Prepínanie služieb medzi kartami je jednoduché práve vo chvíli, kedy váš smartfón podporuje viaceré eSIM.

Lepšia odolnosť voči vode a prachu

Veľkou výhodou využitia novej technológie je rovnako to, že smartfóny už nemusia podporovať klasické SIM, ktoré tvoria narušenia v konštrukcii. Bez rámiku pre karty SIM tak môžeme zvýšiť odolnosť voči vode a prachu nášho zariadenia. V súčasnosti napríklad americký Apple predstavil model s plnou podporou eSIM, hoci treba uviesť, že nie je dostupný všade.

Možnosť lepšej konštrukcie zariadenia

Veľkým trendom na trhu so smartfónmi je tiež miniaturizácia. Okrem toho, že s absenciou klasických SIM môžeme prispieť k lepšej vodeodolnosti, očakávať môžeme aj kompaktnejšiu konštrukciu. A hoci aj karty SIM sa postupom času zmenšujú, čím zaberajú menej miesta v zariadení, ktoré výrobcovia môžu využiť efektívnejšie, tak v prípade eSIM sa potreba priestoru pre klasickú plastovú kartu eliminuje úplne, čím opäť získame ďalší priestor v telefóne. Výrobca to môže využiť napríklad za účelom implementovanie ďalšej technológie, ale vyrobiť o niečo málo menší smartfón.

kradez sim kariet_hacker
Zdroj: .pngkey.com, Vosveteit.sk (koláž)

V neposlednom rade je benefitom aj to, že jednoduchšie dokážeme vystopovať naše zariadenie v prípade straty. Ak by sme svoj model totiž stratili, pre zlodeja je jednoduché vytiahnuť kartu SIM a tým nám prakticky znemožniť jeho rýchle vystopovanie. V prípade straty telefónu často musíme na políciu a oznámiť im IMEI číslo a následne polícia musí kontaktovať operátorov, aby vystopovali zariadenia. Akonáhle však využívame eSIM, jej odstránenie je takmer nemožné, minimálne teda pre zlodeja, ktorý by sa pokúsil obohatiť. Vystopovať smartfón potom môžeme pomocou rôznych služieb, ako je napríklad Nájsť môj smartfón a podobne.

Využívate vo svojom smartfóne eSIM? Alebo nad ňou stále len váhate? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close