AppleSpravodajstvo

Prémiový iPhone 15 Pro Max kapacitou batérie pravdepodobne neohúri, naznačujú najnovšie úniky

Zdá sa, že rozdiel medzi 15 Pro Max a 14 Pro Max nebude až taký veľký, ako sa spočiatku hovorilo.

Za približne dva týždne spoločnosť Apple odhalí novú radu iPhone 15, no už teraz sa objavujú informácie o tom, čo budú tieto smartfóny obsahovať.  

Ak sledujete novinky z tejto oblasti, určite ste sa stretli aj s dobrými aj so zlými správami. Na jednu stranu má nová séria iPhone 15 ponúknuť výbavu s výraznými vylepšeniami. Presnejšie iPhone 15 Pro Max získa vylepšenie svojej konštrukcie. Posledné série iPhonov nejak výraznejšie nemenili svoj dizajn, rozdiely sme mohli postrehnúť hlavne na rozložení zadných fotoaparátov.  

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Práve najlepšie vybavený smartfón série a zároveň aj ten najdrahší by sa mal stať smartfónom, ktorý prepíše doterajšie rekordy. iPhone 15 Pro Max by totiž mal získať len 1.55mm široké rámčeky okolo displeja. Takéte tenké rámčeky sme zatiaľ nemali možnosť vidieť u žiadneho zariadenia, dokonca ani v radoch Androidov. Pre porovnanie, minuloročný iPhone 14 Pro Max disponoval 2.17mm širokými rámčekami, teda tento rok má prísť k ich zredukovaniu až o 28%. 

O niečo menej nás poteší vyššia cena, no to sa prirodzene dalo čakať. IPhone 15 má namiesto tradičného konektoru lightning nahradiť USB-C konektor a nové technológie samozrejme niečo stoja. Vyššie ceny však môžu “odkukať” aj Android smartfóny.  

Prechod na USB-C konektory nie je niečo, čo by Apple robilo dobrovoľne, ak sledujete najnovšie správy, isto ste postrehli že Európska únia tlačila aj na túto spoločnosť, aby do svojich zariadení zaviedla jednotný nabíjací štandard, v tomto prípade konektor USB-C. Apple v tomto smere nemalo čo iné urobiť, len sa prispôsobiť, no ako hovoria ďalšie úniky, s EÚ (pozn. redakcie: a tým pádom aj s nami) spoločnosť vybabrala.  

iPhone 15 ponúknu USB-C konektor, no ak si budete chcieť smartfón nabiť plnou rýchlosťou, budete musieť použiť originálne vybavenie. Akákoľvek iná USB-C nabíjačka zariadenie nabije pomalšie.  

iPhone 15 Pro Max s menšou batériou 

Známy leaker Majin Bu sa nedávno cez X (Twitter) vyjadril, že iPhone 15 Pro Max by mal mať v sebe 4422 mAh batériu, čo je síce od predchádzajúcej 4323 mAh batérie o kúsok viac, no nie je to zmena, na ktorú sme čakali. Predchádzajúce úniky naznačovali oveľa väčší skok v batérii. Neznamená to však, že iPhony 15 budú mať menšiu životnosť, vysvetľuje portál macworld.com upozorňujúc na tému.

iPhone 14 Pro Max malo menšiu kapacitu batérie ako iPhone 13 a rovnako aj iPhone 12 Pro Max malo menšiu kapacitu ako 11 Pro Max. Životnosť batérie ovplyvní A17 Bionic čip a samotný softvér. Apple momentálne pracuje na iOS 17. Teraz prebieha testovanie operačného systému, no môžeme predpokladať, že táto verzia bude mať niekoľko špecifických funkcií pre novú sériu iPhone 15. 

Momentálne je iPhone 14 Pro Max jedným z najdlhšie fungujúcich smartfónov, hoci sa objavujú zmienky o neobvyklej degradácii batérie. Predpokladá sa, že Apple nové smartfóny odhalí na konferencii Wonderlust, ktorá sa má odohrať 12. Septembra.   

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close