Prehrievanie nášho smartfónu môže spôsobiť aj nesprávny obal: Ako si vybrať ten správny?

Ak si všimnete prehrievanie vášho smartfónu, zamerať by ste sa mali aj na svoj obal. Niekedy dokáže prehrievaniu totiž priťažiť.

Prehrievanie Android smartfonu
Zdroj: Vosveteit.sk, pngwing

Prehrievanie smartfónu určite nie je príjemnou situáciou, ktorá môže z dlhodobého hľadiska naše zariadenie aj poškodiť. Hodnoty, pri ktorých už môžeme hovoriť o prehrievaní smartfónu, sa líšia s ohľadom na podmienky. V takomto prípade hovoríme o hodnote pri pokojovom stave smartfónu, hodnote pri vysokom výkone smartfónu a rovnako o hodnote pri nabíjaní. Keď však spozorujeme prehrievanie smartfónu, mali by sme sa pokúsiť aj pohľadať príčiny. Častokrát sú však príčiny veľmi jednoduché na to, aby sme si ich vôbec všimli. Jednou z nich vie byť aj náš obal, ktorým svoj smartfón chránime. Bližšie informácie k tejto problematike nám prináša portál azcentrum.com.

Prehrievanie smartfónu vie spôsobiť aj nesprávne príslušenstvo

V prípade príslušenstva pre smartfóny máme na výber zo širokého portfólia produktov. Medzi azda najbežnejšie súčasti výbavy patria aj obaly smartfónu, ktoré nás chránia pred škrabancami či prasklinami a navyše vyrovnávajú rozdiel medzi telom smartfónu a kamerou. Aj tie však vedia spôsobiť problémy, medzi ktoré radíme najmä nadmerné prehrievanie zariadenia. Niektoré materiály, z ktorých sú obaly a puzdra vyrobené, nám môžu udržiavať teplo a v konečnom dôsledku sa vieme dostať k oveľa vyšším teplotám smartfónu, ako by bolo vhodné.

Odoberaj Vosveteit.sk cez Telegram a prihlás sa k odberu správ
Teplota baterie smartfonu Xiaomi
Zdroj: Vosveteit

Ako príklad môžeme uviesť napríklad hliník alebo iný kov, z ktorého vedia byť puzdra pre náš smartfón vyrobené. Tento materiál môže byť vhodnou voľbou pre ochranu nášho smartfónu, keďže dobre odvádza teplo. Jeho nevýhodou je však rýchle pohlcovanie tepla napríklad vo chvíli, kedy smartfón necháme na priamom slnku. Rovnako by sme poukázali na rôzne gumené alebo silikónové puzdra, ktoré odvádzajú teplo celkom solídne. Naopak môžeme udržiavanie tepla zaregistrovať napríklad pri látkových puzdrách. Veľa ľudí stále nosí látkové (napríklad bavlnené) kapsičky, v ktorých prenášajú smartfón. Tie však vedia spôsobiť prehrievanie, ak do nich uložíme už zahriaty smartfón.

Všetko je to o materiáli

Ak využívate silikónový alebo napríklad kovový obal smartfónu a vaše zariadenie sa prehrieva, problém zrejme musíme hľadať inde. Na bavlnu alebo iné druhy látky by sme si však mali dať pozor. Keď sa však už pozeráme na materiál obalu, mali by sme myslieť aj na materiál, z ktorého je vyrobený náš smartfón. Zadný kryt smartfónu je totiž dnes častokrát vyrobený zo skla, kovu alebo napríklad keramiky. V minulosti však prevládal najmä plast, ktorý teplo celkom solídne udržoval. Staršie smartfóny s lacnejším plastom a horšou konštrukciou teda mohli prehrievanie evidovať častejšie.

vysoké teploty upozornenie
Zdroj: pixabay

Majte však na pamäti, že nie materiál konštrukcie alebo náš obal je častokrát pravou príčinou prehrievania. Prehrievanie sa však s obalom dokáže zvýšiť a môžeme tak odhaliť problém, ktorý môže byť spôsobený napríklad chybnou batériou. Preto sa v prípade odhalenia prehrievania smartfónu odporúča ho vytiahnuť z obalu a vyskúšať si, či problém pretrváva. Ak sa teplota nášho zariadenia bez obalu stále nedostane pod teplotnú hranicu prehriateho smartfónu, tak by sme sa mali mať na pozore.

Aký obal smartfónu využívate vy? A všimli ste si už niekedy problému s prehrievaním? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihlás sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre