Prehliadač Chrome dostane nový dizajn. Pozrite sa, ako bude vyzerať. Pribudnú aj nové funkcie

Umelá inteligencia, nový dizajn, či dôležité bezpečnostné vylepšenia. To všetko príde do prehliadača Chrome už čoskoro.

Google Chrome_titulka
Zdroj: viewimage / shutterstock.com

Internetový prehliadač Google Chrome tento mesiac oslávi svoje 15. narodeniny. Za tie roky spoločnosť Google priniesla obrovské množstvo užitočných aktualizácií, ktoré zmenili Chrome na rýchlejší, bezpečnejší a spoľahlivejší prehliadač.  

Tento rok sa podarilo priniesť vylepšenia, ktoré výrazne zlepšili výkon prehliadača. Už čoskoro však spoločnosť prinesie ďalšie novinky, v tomto prípade nový dizajn prehliadača. Chrome dostane v nasledujúcich týždňoch aktualizácie založené na Material You technológii, ktorá je dostupná na vyšších radách smartfónov. Znamená to, že užívatelia dostanú celú sadu nových farebných paliet a možnosť farebne odlíšiť súkromný a pracovný profil. Po novom sa základné nastavenia prehliadača dokážu lepšie prispôsobiť systémovým nastaveniam, ako napríklad či používate svetlý alebo tmavý režim.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google Chrome oslavuje 15. narodeniny, dostane radu nových dizajnových aj praktických funkcií
Zdroj: Google

Užívatelia desktop verzie prehliadača zároveň dostanú aj nové a prehľadnejšie menu. Vďaka nemu sa budú môcť dostať rýchlejšie k funkciám ako Google Translate, správcovi hesiel alebo rozšíreniam. Rovnako ako pri novinkách v rámci dizajnu a farebných paliet, podobný prístup zvolil Google aj pri obchode s rozšíreniami. Cieľom týchto aktualizácií je pomôcť užívateľom ľahšie nájsť rozšírenie, ktoré práve potrebujú. To znamená, že obchod dostane aj niekoľko nových kategórií.  

Po novom bude existovať zvlášť kategória pre AI rozšírenia, alebo kategória pre editorov. Lepšie budú aj viac personalizované odporúčania rozšírení. Pri rozšíreniach sa drží aj aktualizácia zabezpečenia. Spoločnosť Google rozširuje svoju bezpečnostnú platformu Safety Check, ktorá sa stará o kontrolu rozšírení a odstraňovaní škodlivých rozšírení. Aj na našom portáli sme informovali pomerne často o falošných rozšíreniach, ktoré dokázali obísť bezpečnostné systémy obchodu a infikovať množstvo počítačov. To by sa v budúcnosti malo diať menej.  

Bezpečnostné vylepšenia dostane aj samotné prehliadanie. Už teraz vás Chrome chráni pred podozrivými stránkami. Nové vylepšenia by mali pomôcť bojovať proti prudkému nárastu phishingových stránok.  

Jednoduchšie vyhľadávanie 

Cieľom spoločnosti Google je neustále prinášať nové spôsoby, ako by sme mohli vyhľadávať jednoduchšie. V rámci nových aktualizácií pracuje Google na možnosti prehliadať stránku pomocou Googlu. Táto možnosť vám otvorí bočné okno, v ktorom nájdete odkazy na dodatočné informácie, alebo sa dozviete viac o zdroji, z ktorého práve čerpáte.

Google Chrome oslavuje 15. narodeniny, dostane radu nových dizajnových aj praktických funkcií
Zdroj: Google

Okrem toho budete môcť začať úplne nové vyhľadávanie. Táto novinka pomôže hlavne, ak robíte rešerš nejakého problému. K novým alebo súvisiacim informáciám sa dostanete jednoduchšie a rýchlejšie. Ak vyhľadávate informácie často, toto bočné okno si budete môcť pripnúť na obrazovku prehliadača natrvalo. 

Okrem bočného vyhľadávacieho okna sa do prehliadačov postupne dostane aj umelá inteligencia. Google už začal s implementovaním ich AI modelu Bard priamo do vyhľadávania.

Google Chrome oslavuje 15. narodeniny, dostane radu nových dizajnových aj praktických funkcií
Zdroj: Google

Ak vám nie je niečo jasné, umelá inteligencia vám môže pomôcť určitý termín vysvetliť, alebo vám ponúkne návrhy na ďalšie vyhľadávania. Okrem toho dokáže zhrnúť článok do bodov a naviesť vás práve na tú časť, ktorá je pre vás relevantná. Nemusíte sa tak prehrabávať neužitočnými informáciami, kým sa dostanete k tomu čo potrebujete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre