Prechod medzi smartfónmi od Xiaomi, Oppo či Vivo bude jednoduchší: Prenos dát sa po spojení spoločností výrazne uľahčí

Spolupráca medzi spoločnosťami Xiaomi, Oppo a Vivo môže spôsobiť, že používatelia budú jednoduchšie prenášať dáta svojich aplikácií.

Xiaomi 13 Lite displej
Zdroj: Vosveteit.sk

Nie je ničím novým vidieť čínske spoločnosti medzi sebou kooperovať. Pomerne mladé značky na trhu pracujú na tom, aby sa používateľom ich zariadenia využívali čo najjednoduchšie, pričom aktuálne zapracovali aj na jednoduchšom prenose dát medzi telefónmi. Toto spojenie vzniklo medzi spoločnosťami Xiaomi, Oppo a Vivo, teda stále rastúcimi značkami na čínskom, no aj globálnom trhu. V čom ich spojenie spočíva a na ktorých trhoch budeme môcť spozorovať jednoduchší prenos súborov? V prípade, že máte smartfón od niektorej z týchto spoločností, tak sa môžete tešiť na výraznú zmenu. Bližšie informácie o tejto novej spolupráci nám priniesol portál androidauthority.com a vy sa na ne môžete pozrieť spolu s nami!

Xiaomi sa spojilo s Oppom a Vivom

Čínske Xiaomi je bezpochyby stálym hráčom na trhu, pričom tvorí trojicu TOP výrobcov na globálnom, no aj čínskom trhu. Oppo a Vivo sú naopak mladé spoločnosti, ktoré len nedávno prišli na globálny trh a okamžite si vyslúžili skvelé ohlasy. Tieto dve značky patria pod spoločnosť BBK Electronics, kde môžeme nájsť aj výrobcov ako OnePlus či IQOO alebo Realme. Dohoda však vznikla práve medzi troma spoločnosťami, ktoré umožnia používateľom jednoduchší presun dát medzi zariadeniami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Oppo
pixabay.com (Rattakarn_)

V rámci tejto dohody by malo byť medzi smartfónmi jednoduchší presun dát aplikácií, ak by ste sa rozhodli zmeniť značku svojho telefónu. V prípade, že by ste prechádzali od Xiaomi na Oppo, prípadne by ste si zvolili akýkoľvek iný prechod medzi týmito troma výrobcami, tak by sa dáta vašich aplikácií preniesli automaticky bez toho, aby ste si to všimli. Táto zmena má zmysel najmä v rámci Číny, kde presun údajov pomocou Googlu nefunguje. Profitovať by sme z toho mohli aj na globálnom trhu.

Príde zmena aj na globálny trh?

Ako sme už spomenuli, zjednodušený presun dát aplikácií dáva zmysel najmä v rámci regiónu Číny. V Európe sa nám o podobnú funkciu stará Google, no vo väčšine prípadov treba využívať aj Google Disk. Vďaka novej spolupráci by sme tak už Disk využívať nemuseli, čo by určitej skupine používateľov smartfónov od Xiaomi, Oppo či Vivo mohlo pomôcť. Nie je však aktuálne známe či sa spolupráca premietne aj na globálnom trhu, kde by mala menší zmysel.

Vivo X50 Pro
Zdroj: Vivo

Táto spolupráca však nie je prvou, ktorá vznikla medzi spoločnosťami Xiaomi, Oppo a Vivo. Už v minulosti existovala spolupráca aj medzi Realme a Samsungom, kedy výrobcovia umožnili rýchlejší presun súborov medzi týmito zariadeniami. Kompatibilnými sa teda stali služby ako Oppo Share, Mi Share, Vivo Share, Quick Share a niektoré ďalšie.

Privítali by ste výsledok tejto spolupráce aj na globálnom trhu? Alebo vám rýchlejší presun dát aplikácií nechýba? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre