SpravodajstvoTechnológie

Z 0 na 50% za 5 minút? OPPO ukazuje novú technológiu rýchleho nabíjania

Na MWC v Barcelone predstavilo OPPO nové, 150W nabíjanie s technológiou, ktorá vie uzdravovať a predĺžiť výdrž batérie.

Je tomu iba pár dní, čo OPPO predstavilo nové duo vlajkových lodí s názvom Find X5, ktoré okrem iného podporujú nové nabíjanie – 80W SuperVOOC. No dnes na svojej prezentácii na podujatí MWC v Barcelone OPPO predstavilo novinku, pri ktorej bude spomínané 80W nabíjanie vyzerať zastaralo. Na informáciu upozornil web gsmarena.com.

150W nabíjanie

Už z názvu článku je jasné, že ide o super rýchle 150W nabíjanie. V laboratórnom teste bol prototyp telefónu s týmto systémom nabíjania a s kapacitou batérie 4500 mAh nabitý z 1 na 50 percent za 5 minút. Úplné nabitie na 100 percent smartfón zvládol za 15 minút. Je ale nutné podotknúť, že tieto čísla boli dosiahnuté pri zapnutom leteckom režime, ktoré vie o nejakú chvíľu skrátiť čas nabíjania. Pre porovnanie, ktoré môžete vidieť aj na grafe nižšie, staršej 65W nabíjačke trvalo plné nabitie smartfónu 40 minút.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
150W nabíjanie porovnanie
Zdroj: Oppo

Okrem týchto čísel je taktiež pozoruhodné to, že celá táto nabíjačka s technológiou GaN nie je omnoho väčšia, ako jej 65W predchodca.

oppo 150W nabíjačka
Zdroj: gsmarena.com

Zlepšená výdrž batérie

Pri takýchto vysokých číslach sa určite viacerí pozastavia nad tým, aký to bude mať vplyv na výdrž a zdravie batérie. OPPO ale myslelo aj na túto oblasť a to pomocou dvoch spôsobov. Tým prvým je Battery Health Engine. Ten využíva vlastný čip na správu batérie. Pri laboratórnom testovaní si batéria udržala zdravie 80 percent po 1600 úplných nabíjacích cykloch, čo je dvojnásobok priemeru v odvetví.

oppo battery health
Zdroj: gsmarena.com

Druhým spôsobom je algoritmus Smart Battery Health. Ten neustále monitoruje zápornú elektródu preto, aby minimalizoval výskyt mŕtvych lítiových iónov. Takéto mŕtve ióny ostanú uväznené a nevedia prenášať náboj.

Okrem toho tu je ale aj technológia Battery Healing, ktorá rieši opotrebenie elektród batérie. Konkrétne ide o konštrukciu batérie, ktorá zahŕňa rozhranie Solid Electrolyte, čo je vlastne odolný film na elektródach batérie.

Okrem firmy OPPO oznámilo 150W technológiu nabíjania aj Realme. No prvenstvo na trhu s takýmto nabíjaním by si mala uchmatnúť firma OnePlus. Príchod jej zariadenia sa totiž očakáva už v druhom kvartáli tohto roka.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close