Pozrite sa, ako môžete zmeniť predvolené aplikácie vo vašom Xiaomi za iné

Pozrite si krok po korku, ako môžete vo vašom Xiaomi zmeniť predvolené aplikácie za iné pomocou pár kliknutí. Je to jednoduché!

aplikacie
Zdroj: Vosveteit.sk

Xiaomi predáva svoje smartfóny s predinštalovanou nadstavbou MIUI. A práve MIUI na začiatok, keď smartfón spustíme, ponúka radu aplikácií, ktoré nám zabezpečia základný chod zariadenia. Ide napríklad o predinštalovaný prehliadač, správcu súborov, aplikáciu na správu galérie a podobne. No možno ste pred Xiaomi používali inú značku a teda ste zvyknutý na iné aplikácie, alebo sa vám proste nepáčia predinštalované aplikácie. V tomto prípade väčšina z nás siahne po aplikáciách tretích strán. Problémom však je, že potom ako aplikáciu stiahnete, tak nie je automaticky prednastavenou, ako predvolená. Znamená to, že napríklad keď otvoríte internetový odkaz, tak sa vám otvorí v Mi Prehliadači a podobne, hoci vy ju chcete otvoriť napríklad v Chrome. Prípadne sa vám môže stať, že pri otváraní súborov, vás systém neustále vyzýva, aby ste zvolili, prostredníctvom ktorej aplikácie ho chcete otvoriť.

Máme tu pre vás riešenie. Vieme, že neustály výber aplikácie môže liezť na nervy, hlavne vtedy, ak z ponúkaného výberu používate pravidelne len jednu aplikáciu. Preto tu pre vás máme návod, pomocou ktorého zmeníte nastavenia predvolených aplikácií a MIUI sa vás už nebude pýtať na výber.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako zmeniť predvolené aplikácie na Xiaomi

Tento návod taktiež ukazujeme pre tých, ktorí možno omylom klikli na zapamätanie rozhodnutia, no nevybrali si tú správnu aplikáciu a teraz musia prácne danú aplikáciu stále otvárať. Preto postupujte podľa návodu nižšie.

  1. Otvorte Nastavenia
  2. Následne otvorte kartu Aplikácie
  3. Prejdite do sekcie Spravovať aplikácie
  4. Kliknutím na tri bodky vpravo hore otvorte Predvolené aplikácie

Po otvorení sekcie Predvolené aplikácie uvidíte všetky základné procesy, pri ktorých je možný výber predvolenej aplikácie, ako napríklad Prehliadač, Hudba či Galéria. Kliknutím na konkrétnu sekciu si viete vybrať predvolenú aplikáciu. Pri niektorých možnostiach nemusí byť vybraná žiadna aplikácia. Je to z toho dôvodu, že v mobile máte viac aplikácií  tohto istého druhu, a vy ste pri otváraní  súborov nevybrali zapamätanie si konkrétnej aplikácie ako predvolenej.

Po vybratí predvolenej aplikácie sa vás už MIUI nebude neskôr pýtať na výber aplikácie, pomocou ktorej chcete daný úkon vykonať. No pri nainštalovaní aplikácie rovnakého druhu,   MIUI sa vás znova opýta, či nechcete zmeniť predvolenú aplikáciu.

Všetky tieto nastavenia sa dajú dať do základného stavu kliknutím na Obnoviť na predvolené. Toto tlačidlo sa nachádza úplne na spodku pri nastavovaní predvolených aplikácií.

Veríme, že sme vám týmto návodom pomohli a zároveň aj trochu uľahčili používanie vášho Xiaomi smartfónu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre