NávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako môžete zistiť heslo k WiFi sieti, ku ktorej ste boli v minulosti pripojený

Pozrite sa, ako môžete v niekoľkých krokov pomocou príkazového riadku zistiť heslo ku WiFi sieti, ku ktorej ste boli v minulosti pripojený.

Určite sa vám už stalo, že ste v minulosti boli pripojený k nejakej WiFi sieti, ale neskôr ste k nej zabudli heslo,  a nemali ste po ruke nikoho, koho by ste sa na neho opýtali. Zistiť ho bez pomoci niekoho ďalšieho je jednoduchšie, ako by ste si mysleli. Všetky tieto údaje, aby sa mohol počítač, prípadne smartfón automaticky pripojiť k WiFi sieti, musí mať uložené v pamäti.

Pozrite sa, ako zistíte heslo k WiFi sieti

Zistenie hesla k WiFi sieti, ku ktorej ste boli v minulosti pripojený je možné zistiť pomocou niekoľkých jednoduchých krokov cez príkazový riadok. Ako prvé si otvorte príkazový riadok pomocou klávesovej skratky Windows + R alebo pomocou ponuky Štart si vyhľadajte „CMD“. Následne si otvorte Príkazový riadok.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
CMD prikazovy riadok Windows 10
Zdroj: Vosveteit.sk

V rámci príkazového riadku vložte príkaz „NETSH WLAN SHOW PROFILE“. Pomocou tohto príkazu uvidíte všetky WiFi siete, ku ktorým ste boli prostredníctvom Vášho zariadenia v minulosti prihlásený.

ako zistit heslo do WiFi siete_1
Zdroj: Vosveteit.sk

V ďalšom kroku opäť použijeme tento príkaz, ale tentokrát do neho vložíme názov siete a atribút KEY=CLEAR. V našom prípade vyskúšame odhaliť heslo  do siete s názvom „mi“. Príkaz, ktorý opäť vložíme by mal vyzerať následovne NETSH WLAN SHOW PROFILE názov siete KEY=CLEAR, teda NETSH WLAN SHOW PROFILE mi KEY=CLEAR. Mali by Vám vyskočiť údaje ako môžete vidieť nižšie. V rámci nich vyhľadajte položku Key Content, pod ktorou nájdete heslo do WiFi siete.

ako zistit heslo do WiFi siete_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Hotovo. Poznáte aj iné spôsoby ako odhaliť heslo do WiFi siete? Dajte nám ich prípadne nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close