Pozrite sa, ako môžete zdieľať WiFi heslo z Vášho Android smartfónu do iného zariadenia

Pozrite sa, ako môžete zdieľať prihlasovacie údaje k WiFi do druhého zariadenia

Ako zdielat WiFi heslo
Zdroj: Vosveteit.sk

Vypisovanie hesiel v prípade pripojenia k WiFi sieťam býva častokrát otrava, a to hlavne v prípadoch, kedy sa heslo skladá z desiatok písmenom, čísiel, prípadne rôznych znakov. A práve preto by sme Vám radi dali do pozornosti funkciu Android telefónov, prostredníctvom ktorej môžete zdieľať prihlasovacie údaje k WiFi sieti.

Zdieľajte prihlasovacie údaje k WiFi sieti pomocou smartfónu

V skutku ide o veľmi jednoduchý postup. Ak ste pripojený pomocou smartfónu k WiFi sieti, a chceli by ste zdieľať prihlasovacie údaje do druhého zariadenia, môžete tak spraviť cez Nastavenia smartfónu. Otvorte si v prvom kroku Nastavenia.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Ako zdielat heslo WiFi z jedneho smartfonu do druheho_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne si otvorte sekciu WiFi / Pripojenia, prípadne sekciu s podobným názvom, v ktorej máte zoznam WiFi sietí.

ako zdielat Wifi pripojenie pomocou androidu
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne kliknite na pripojenú sieť a podržte ju. Následne Vám systém vygeneruje v prípade smartfónov Xiaomi QR kód, ktorý stačí druhým zariadením oskenovať.

V prípade iných zariadení je cesta veľmi podobná. Napríklad v prípade smartfónov Huawei postupujte rovnako, avšak namiesto dlhšieho podržania WiFi pripojenia, otvorte kliknite na WiFi sieť, ku ktorej ste pripojený. Následne Vám vyskočí okno s informáciami o sieti vrátane QR kódu.

ako zdielat WiFi_5
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade, ak disponujete smartfónom s čistým Androidom, tak kliknite na ikonku nastavení pri sieti, ku ktorej ste pripojený. Následne kliknite na položku QR Code. Smartfón Vám následne vygeneruje QR kód s prihlasovacími údajmi, ktoré stačí skopírovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre