Huawei prezradil, čo ich stáli sankcie zo strany USA. Čo hovoríte na tú sumu peňazí?

Rotujúci riaditeľ spoločnosti Huawei, Eric Xu, prezradil, že sankcie zo strany USA, spoločnosť v minulom roku stáli 12 miliárd dolárov.

USA vs Huawei
Zdroj: Vosveteit.sk, flickr.com (U.S. D.A.)

Nie je žiadny tajomstvom, že spoločnosť Huawei je v ekonomickom konflikte s USA, v dôsledku ktorého nemôžu plnohodnotne využívať služby a produkty amerického pôvodu. Tento stav trvá už približne 1 rok a dopady na spoločnosť Huawei sú veľkými, obzvlášť v tomto roku, kedy dochádza ku generačnej obmene zariadení. Aký však mali dopad na spoločnosť v minulom roku?

Eric Xu, jeden z rotujúcich riaditeľov spoločnosti pre zahraničný portál cnbc.com prezradil, čo ich stáli sankcie zo strany USA. Nejde pritom o malý obnos peňazí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Nesplnili sme naše revidované ciele, ktoré boli nastavené na 135 miliárd dolárov. Boli sme pod nimi približne o 12 miliárd dolárov. To boli výsledky amerických sankcií, “ uviedol Xu  pre CNBC, ktorý ďalej dodal: „Museli sme sa vyrovnať s výzvami súvisiacimi s kontinuitou dodávok od dodávateľov a zároveň sme sa museli v krátkodobom horizonte vyrovnať s problémami s dodávkami, aby sme našim zákazníkom mohli dodávať určité výrobky. A tiež sme museli zvýšiť naše investície do výskumu a vývoja,..“

Najviac utrpeli predaje smartfónov a laptopov

Xu ďalej dodal, že najviac utrpelo ich spotrebiteľské podnikanie, ktoré zaznamenalo pokles o 54%. V konečnom zúčtovaní to znamenalo predaje o objeme približne 66,93 miliardy dolárov. Ide konkrétne o produkty ako sú hlavne smartfóny a laptopy. Podľa interných odhadov, ak by nenastali sankcie zo strany USA, v tomto segmente podnikania by vygenerovali minimálne o 10-miliárd dolárov viac, ako sa im podarilo.

Podľa odhadov analytikov z Coounterpoint Research, spoločnosť Huawei podržal hlavne domáci čínsky trhy, ktorý pri predajoch smartfónov sa podieľal zhruba 3 smartfónmi na 5 predaných zariadeniach. Zároveň treba dodať, že v roku 2019 sa podarilo spoločnosti predbehnúť Apple, ktoré dlhé roky boli druhým najväčším predajcom smartfónov na svete. V súčasnosti sa však karta obrátila v prospech Apple (podľa posledných dát zverejnených za február 2020).

Okrem iného spoločnosť medzičasom predstavila 2 vlajkové rady modelov smartfónov, konkrétne Mate 30 a P40, ktoré sú síce poháňané Androidom, ale už bez Mobilných služieb Google. Zariadenia bežia na takzvanom systéme AG, teda AppGallery.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre