Pozrite sa, ako môžete prijímať hovory, prípadne telefonovať zo smartfónu prostredníctvom počítača

Nastavenie tejto funkcie vám nezaberie viac ako niekoľko minút

ako prijat hovor zo smartfonu na pocitaci
Zdroj: Vosveteit.sk

Začiatkom mesiaca sme vám priniesli návod, ako je možné synchronizovať fotografie zo smartfónu s počítačom. Dnes by sme vám chceli ukázať, ako môžete telefonovať z vášho počítača prostredníctvom smartfónu, prípadne prijímať hovory. Je to jednoduchšie, ako by ste si na prvý pohľad mohli myslieť.

Takto môžete telefonovať z počítača pomocou smartfónu

Tak ako v prípade synchronizácie fotografií, tak aj v tomto použijeme za týmto účelom aplikáciu Váš telefón. Stiahnuť ju je potrebné, ako do vášho smartfónu, tak aj do počítača. Dostupnou je zadarmo a stiahnuť ju môžete z odkazu/ov nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Link zu Windows
Link zu Windows
Price: Free
Phone Link
Phone Link
Developer: Microsoft Windows
Price: Free

Teraz je potrebné spárovať smartfón s počítačom. Nie je to nič zložité. Vo svojej podstate stačí byť v rámci počítača s Windowsom 10 prihlásený s rovnakým účtom, ako v mobilnej verzii aplikácie Váš telefón (pozn. redakcie: v počítači váš účet, s ktorým ste prihlásený, môžete zistiť pomocou cesty Štart > Nastavenia > Kontá).

Po otvorení aplikácie v smartfóne sa prihláste. Následne vás aplikácia vyzve k udeleniu potrebných základných oprávnení v telefóne, aby bola schopnou korektne fungovať.

Následne vás bude mobilná aplikácia navigovať do bodu, kým si nevyžiada otvoriť počítačovú verziu aplikácie. Teraz si otvorte ponuku Štart a vyhľadajte aplikáciu Váš telefón. Potom, ako ju spustite, tak v smartfóne zvoľte možnosť pokračovať. Mobil vás vyzve následne k povoleniu prepojenia zariadení.

Po krátkej chvíli dôjde k prepojeniu zariadení.

Pomocou aplikácie Váš telefón môžete telefonovať z rozhrania počítača

Potom, ako otvoríte aplikáciu v počítači, tak v bočnom paneli uvidíte sekcie ako Oznámenia (ide o notifikácie zo smartfónu), Správy, Fotografie a Hovory. V prípade, ak budete chcieť vyvolať telefonát, prípadne ho prijať, tak si otvorte sekciu Hovory. Potom je opäť potrebné povoliť spárovanie zariadenia. Teraz kliknite na možnosť nastaviť.

Vas telefon_moznost telefonovania
Zdroj: Vosveteit.sk

Počas procesu nastavovania vám na smartfóne vyskočí upozornenie, aby ste aplikácii udelili dodatočné oprávnenie na spárovanie. Potom ako ich potvrdíte, tak sa vám zobrazí, ako na počítači, tak aj na smartfón heslo, ktoré stačí už len potvrdiť.

Potom si opäť otvorte aplikáciu Váš telefón v počítači. Následne uvidíte možnosť odoslať povolenie do smartfónu. Ako ho odošlete a potvrdíte v smartfóne, tak v priebehu pár sekúnd dôjde k synchronizácii kontaktov a histórie hovorov. Rovnako budete môcť volať z rozhrania počítača prostredníctvom smartfónu.

Windows 10_moznost telefonovanie z PC pomocou smartfonu
Zdroj: Vosveteit.sk

Hotovo, teraz môžete volať z vášho telefónu prostredníctvom počítača, prípadne prijímať hovory. Aby funkcia fungovala, tak musíte byť zároveň pripojený k rovnakej Wi-Fi sieti.

Ak sa vám článok páčil, tak ho podporte zdieľaním na sociálnych sieťach. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre