Microsoft vyriešil jednu z otravných chýb vo Windows 10. Oprava je už na ceste. Stretli ste sa s ňou aj vy?

Microsoft vyriešil chybu spôsobujúcu, že aplikácie v systéme Windows 10, neboli schopnými zapamätať si prihlasovacie údaje

Windows 10_error_chyba aktualizacia_bug
Zdroj: Vosvetetit.sk, freepng.com

Microsoft ešte v novembri priznal, že vo Windows 10 je  prítomná chyba, ktorá spôsobovala, že systém nebol v niektorých prípadoch schopný uložiť heslá v rôznych aplikáciách, ako sú Chrome, Edge, OneDrive a ďalšie. Tento problém bol viac menej náhodným a v rôznych aplikáciách, čo robilo vysledovanie zdroja chyby zložitejším. V praxi to znamenalo, že používatelia museli zadávať svoje prihlasovacie údaje v jednotlivých programoch, či službách opätovne, hoci ich ukladali.

„Po inovácii na Windows 10 verzie 2004 si Windows už nepamätá moje poverenia / heslá v aplikáciách v systéme (vrátane prehľadávača) a neustále ma vyzýva, aby som sa znova prihlásil,“ poznamenal jeden z používateľov v centre spätnej väzby (Feedback Hub).

Došlo k vyriešeniu tejto chyby

Portál Windowslatest.com najnovšie informuje verejnosť, že Microsoftu sa podarilo túto chybu konečne vyriešiť, zatiaľ však len v rámci programu Windows Insider. Neskôr by však mala byť oprava uvoľnenou aj pre komerčne dostupnú verziu Windowsu 10.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Tento problém v systéme Windows sa týka iba pomerne malého počtu používateľov s úlohou S4U a je teraz opravený v najnovšom internom kanáli systému Windows 10,“ napísal Eric Lawrence, manažér programu Microsoft Edge.

Podľa aktuálnych správ, k oprave by mohlo dôjsť už v jednej z nadchádzajúcich kumulatívnych aktualizácií. Najpravdepodobnejšie sa tak stane v priebehu februára nasledujúceho roka. Portál ďalej dodáva, že oprava by pre používateľov mohla byť prítomnou teoreticky aj skôr, a to prostredníctvom voliteľných aktualizácií.

Podľa výskumníka spoločnosti Google, Tavisa Ormandyho, chyba bola prítomnou v Správcovi úloh, ktorý blokoval uložené poverenia v bezpečnostnej službe LSASS (Local Security Authority Subsystem Service), ktorá sa používa pre šifrovanie „uložených“ dát. Výsledkom chyby bolo, že používateľom bol obmedzený prístup do tejto „bezpečnostnej vrstvy“, a preto museli údaje opakovane vypĺňať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre