Program MIUI+ BETA odhaľuje, že najväčšia novinka novej nadstavby, MIUI 12.5, bude dostupná len pre tieto smartfóny

S aplikáciami v režime pripomínajúcom počítačové rozhranie, budú môcť pracovať len majitelia 9 modelov smartfónov

Xiaomi MIUI+ BETA
Zdroj: Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi 28. decembra 2020, teda len v priebehu uplynulého pondelka, predstavila nielen nový vlajkový smartfón Mi 11, ale aj novú nadstavbu MIUI 12.5

Nová nadstavba priniesla viacero noviniek, od nových a plynulejších animácií, cez zredukovanie vstavaných aplikácií, pridania nových Super pozadí fungujúcich aj v režime Always On, až po funkciu Semi-Desktop, ktorá je dostupnou v rámci nadstavby „MIUI+“. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najväčšia novinka bude dostupnou len pre hŕstku smartfónov

Čo je to Semi-Desktop? Ide o špeciálny režim, ktorý umožňuje hlbšiu spoluprácu medzi počítačom a smartfónov. Vo svojej podstate, podobný režim sme mohli vidieť napríklad v prípade telefónov Samsung, konkrétne hovoríme o režime Samsung Dex Mode.

Tento režim umožňuje po pripojení zariadenia k počítaču, pracovať s mobilnými aplikáciami v rozhraní počítača v režime pripomínajúcom Windows 10. Inými slovami, mobilné aplikácie je možné používať v počítači v prispôsobenom stave, aby práca s nimi bola jednoduchšou a efektívnejšou.

MIUI+ Semi-desktop rezim_2
Zdroj: plus.miui.com

Nie však všetky smartfóny z kuchyne Xiaomi, budú touto funkciou disponovať. Oficiálna stránka spoločnosti Xiaomi, plus.miui.com odhaľuje, že funkcia bude dostupnou pre obmedzený počet smartfónov. Podľa aktuálny správ, pôjde len o smartfóny nižšie:

  • Xiaomi 11,
  • Xiaomi 10 Supreme Memorial Edition,
  • Xiaomi 10 Pro,
  • Xiaomi 10,
  • Xiaomi 9 Pro 5G,
  • Xiaomi 9,
  • Redmi K30s Extreme Memorial Edition,
  • Redmi K20 Pro / Mi 9T Pro,
  • Redmi K30 Pro / PocoPhone F2 Pro.

Zatiaľ nie je jasne, či Xiaomi bude túto funkciu rozširovať aj na ďalšie zariadenia. Druhým dychom však treba dodať, že bezpochyby na plynulé fungovanie tohto režimu, je potrebné mať dostatočne výkonný smartfón. Zároveň treba dodať, že s obmedzením vybraných funkcionalít, sme sa mohli už v minulosti stretnúť. Dobrým príkladom je funkcia Super tapiet, ktorá je oficiálne dostupnou len pre výkonnejšie smartfóny s procesorom Snapdragon 8xx.

MIUI+ Semi-desktop rezim_1
Zdroj:

Xiaomi ďalej v rámci svoje webovej stránky píše, že režim „MIUI+“ bude dostupným len pre smartfóny s nadstavbou MIUI 12.5 a vyššou. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre