OperátoriSpravodajstvo

Pozor! Orange o pár dní vypne 3G sieť. Odporúča zákazníkom, aby si skontrolovali, akú sieť podporuje ich smartfón

Orange upozorňuje svojich zákazníkov, že sa chystá odstaviť 3G sieť. Stane sa tak už o pár dní.

Pomaly, ale isto sa blíži koniec tohto roka a spolu s ním nastanú zmeny pre viacerých zákazníkov mobilných operátorov. Nedávno Telekom oznámil, že definitívne vypína 3G sieť. No nie je jediný, ktorý sa tak rozhodol spraviť.

Rovnako aj Orange v minulosti avizoval, že plánuje vypnúť 3G sieť a svoj sľub plánuje naplniť, upozorňuje na sociálnej sieti Facebook.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Orange vypne už o pár dní 3G sieť

Mobilný operátor na sociálnej sieti upozorňuje svojich klientov, že ku koncu roka dôjde k vypnutiu 3G siete, konkrétne k 31.12.2023, čo bude zároveň aj posledný deň, kedy bude funkčnou. Po tomto dni sa do tohto typu siete už nepripojíte.

„Milí zákazníci, dovoľujeme si vás upozorniť, že naša 3G sieť bude fungovať len do 31. 12. 2023. Sústreďujeme sa na rozvoj modernejších sietí, vrátane 5G.“, uvádza mobilný operátor v oznámení.

Operátor ďalej vyzdvihuje, že v súčasnosti 5G sieťou pokrýva 65,6% populácie Slovenska a to v 586 mestách a obciach. Zároveň sľubuje, že bude pokračovať v rozširovaní 5G siete aj do ďalších lokalít.

Skontrolujte si mobile, či podporuje 4G/5G sieť, aby ste nezostali bez signálu

Orange rovnako upozorňuje klientov, aby si skontrolovali, či ich mobilné zariadenie podporuje 4G sieť, resp. 5G sieť. Ak nie, tak ich vyzýva, aby si do konca roka zabezpečili smartfón, ktorý podporuje túto technológiu. Taktiež prízvukuje, že je dôležité si overiť aj typ SIM karty, či podporuje tieto štandardy. V inom prípade zostanete odrezaní od mobilné signálu.

„Odporúčame vám skontrolovať si, akú sieť podporuje vaše zariadenie. Pokiaľ zariadenie podporuje len 2G/3G sieť a využívate ho aj na prístup k internetu, je potrebné si do konca roka zabezpečiť zariadenie podporujúce 4G sieť. Rovnako je dôležité overiť typ SIM karty – v prípade, že využívate staršiu SIM kartu, ktorá nepodporuje prístup do 4G/5G siete, je potrebné požiadať o jej bezplatnú výmenu za novú v ktorejkoľvek našej predajni alebo u svojho obchodného zástupcu v prípade firemných zákazníkov.“

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close