SpravodajstvoWindows

Pozor na túto aktualizáciu pre Windows. Môže vám znefunkčniť Wi-Fi pripojenie. Radšej ju nesťahujte ešte

Windows 11 dostal zlú aktualizáciu, ktorá spôsobuje problémy s pripojením na Wi-Fi.

Spoločnosť Microsoft varuje, že niektorí užívatelia s Windows 11 môžu pociťovať po najnovšej aktualizácii operačného systému problémy s pripojením.  

Na túto chybu po prvýkrát upozornili samotní užívatelia a Microsoft tieto problémy potvrdzuje. Spoločnosť uviedla že sa chyba nachádza v aktualizácii KB50532288, no najväčší počet užívateľov opisoval problémy s aktualizáciou KB5033375. Tieto aktualizácie sú dostupné na stiahnutie od utorka, informuje Beeping Computer.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako sme už spomenuli, po prvýkrát na chybu upozornili samotní užívatelia. Po nainštalovaní aktualizácie užívatelia zaplavili sociálne siete Reddit, Twitter a podporu Microsoftu príspevkami, v ktorých na chybu upozorňovali. Problém bol tak vážny, že niekoľko univerzít vydalo oznamy, aby si študenti a zamestnanci odinštalovali problematickú aktualizáciu.  

Chyba sa objavuje len na niektorých počítačoch. Ako vysvetľuje Microsoft, po nainštalovaní aktualizácie sa môže objaviť chyba, ktorá zabráni niektorým Wi-Fi adaptérom pripojiť sa k niektorým Wi-Fi sieťam.  

“Užívatelia majú vyššie riziko chyby, ak sa pokúšajú pripojiť k firemnej, školskej alebo verejnej Wi-Fi sieti prostredníctvom autentifikácie 802.1x,” vysvetľuje Microsoft.  

Podľa užívateľov chyba postihuje siete ubcsecure, ubcprivate a eduroam. Zatiaľ sa nevie, či sa táto chyba viaže na určité modely Wi-Fi adaptérov. Zároveň sa predpokladá, že Windows 10 túto chybu nemá vôbec. Spoločnosť Microsoft prosí, aby užívatelia s touto chybou hlásili svoj problém a čo najlepšie ho spoločnosti popísali.  

Windows 11 aktualizacia
Zdroj: mundissima / Shutterstock.com

Ako sa s chybou dočasne vysporiadať?

Vyšetrovatelia momentálne pátrajú po tom, či bola táto chyba spôsobená spoločnosťou Microsoft a poskytnú opravnú aktualizáciu hneď ako to bude možné. Microsoft ale radí, že než vydajú opravnú aktualizáciu, užívatelia by si mali odinštalovať chybnú aktualizáciu. Opäť pripomíname, že ide o aktualizácie KB50532288 a KB5033375. Odinštalovať si ich môžete tak, že si otvoríte Windows Update, nájdete históriu aktualizácií a tam si vyberiete možnosť odinštalovať aplikácie. Následne stačí vybrať aktualizácie s vyššie uvedeným číslom a odinštalovať.  

Po ukončení procesu by ste mali reštartovať počítač. Keď tak urobíte, aktualizácie by mali byť preč a počítač by mal fungovať tak ako má. Zatiaľ nie je jasné ktorá z dvoch vyššie uvedených aktualizácií môže spôsobovať problémy. Užívatelia hovoria o jednej, no Microsoft objavil chybu v jednej. Teoreticky stačí odinštalovať len jednu z nich a problémy by mali byť preč, no pre istotu odporúčame odinštalovať obe.  

Microsoft momentálne usilovne pracuje na opravnej aktualizácii. Spoločnosť zatiaľ presnejšie nespresnila, kedy túto aktualizáciu môžeme očakávať. Nepredpokladáme však, že by sme na ňu museli čakať dlho. Preto je lepšie ak si zo zariadenia odinštalujete obe podozrivé aktualizácie a počkáte na opravu. Odinštalovanie aplikácií sa samozrejme týka len užívateľov, ktorí v poslednej dobe pocítili problémy si Wi-Fi pripojením na svojom počítači. Ak vám Wi-Fi funguje tak ako má, nemusíte sa ničoho báť. Tento problém vás nepostihol a je pravdepodobné, že do opravnej aktualizácie s ním nebudete mať starosti.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close