Pozor, jedna z posledných aktualizácií pre Xiaomi vám môže znefunkčniť telefón. Aktualizáciu radšej odložte na neskôr!

Xiaomi o probléme už vie a vzniknutú situáciu rieši.

Xiaomi ban
Zdroj: Unsplash.com (Đức Trịnh, úprava Vosveteit.sk)

Väčšina z nás aktualizácie, ktoré nám zavítajú do smartfónu, sťahuje čo najskôr, ako to je možné. Dôvodom sú nové funkcie či bezpečnostné záplaty, ktoré so sebou prinášajú. Pravdou ale je, z času na čas nám môžu zariadenie aj rozbiť. Zväčša, keď sa tak stane, tak hovoríme o aktualizáciách pre Windows, no tentokrát sa dotýka telefónov značky Xiaomi. Na problém s aktualizáciou upozorňuje aj samotný gigant prostredníctvom sociálnej siete X.com.

Pozor na aktualizáciu smartfónu, môže vám ho znefunkčniť

Podľa vyjadrenia spoločnosti problém sa priamo dotýka malého počtu zariadení, no bližšie nešpecifikuje, o koľko používateľov ide. Môžeme sa len domnievať. Vo vyjadrení na sociálnej sieti píše, že si je vedomá problému a pracuje na náprava.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Spoločnosť Xiaomi si je vedomá situácie, ktorá zahŕňa aktualizáciu systémového doplnku, ktorá spôsobuje bootloopy na malom počte zariadení. Príslušné aktualizácie boli odstránené z online zdrojov.(1/4)“

Xiaomi v jednom z ďalších príspevkov používateľov vyzýva, aby sa nesnažili smartfón opraviť svojpomocne, ale aby navštívili autorizovaný servis a to z dôvodu, že môže dôjsť k strane dát zo zariadenia.

„Nepokúšajte sa o svojpomocnú opravu bez konzultácie s oficiálnymi miestnymi popredajnými kanálmi, pretože to môže viesť k strate údajov, ktoré neboli zálohované. (3/4)“, uvádza gigant. „Ospravedlňujeme sa za nepríjemnosti a ďakujeme za vašu trpezlivosť. (4/4)“, dopĺňa.

Kde je schovaný problém?

Xiaomi bližšie nespresňuje, čo spôsobuje problém, no na známom fóre Reddit sa objavilo vlákno, ktoré bližšie približuje, kde sa schováva problém. Ide konkrétne o systémovú aplikáciu „System UI Plugin“, ktorá môže spôsobiť znefunkčnenie vášho zariadenia. Ide o komponent, ktorý umožňuje používateľom interagovať s OS zariadenia.

Záverom treba povedať, že ide o aktualizáciu pre MIUI a nie HyperOS.

„Neaktualizujte názov aplikácie s názvom “System UI Plugin“, táto aktualizácia zablokuje váš telefón, ak stále používate MIUI.“, píše sa vo vlákne na fóre.

Odporúčame vám, aby ste s aktualizáciou zariadenia a systémových aplikácií radšej niekoľko dní počkali, kým sa situácia úplne nevyrieši. Vyhnete sa tak zbytočným problémom, ktoré môžu nastať po nainštalovaní chybovej aktualizácie do vášho smartfónu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre