Používate Windows Defender? V najnovšom teste ho vyhodnotili „len“ ako uspokojivý

windows defender windows 10 creators update
Zdroj: vlastný

Keď Microsoft prvýkrát predstavil Windows Defender ako generálny antivírus vo Windows 8 tak mnohí v tom čase predpovedali koniec alterantívnym riešeniam ako je napríklad Kaspersky, Avast a ďalšie. Opak je však pravdou, existujú dodnes a v mnohých prípadoch dosahujú oveľa lepšie výsledky.

Nemecký magazín „PC Magazin“ porovnal Windows Defender spolu s ďalšími alternatívnymi antivírusovými programami ako sú Adaware Antivirus Free, Avast Free Antivirus, ZoneAlarm Free Antivirus + Firewall, Panda Free Antivirus a ďalšie. Celkovo Windows Defender redaktori magazínu vyhodnotili ako uspokojivý. Avšak ako dodávajú viacero funkcionalít, ktoré nájdeme v alternatívnych programoch, najmä v tých platených absentuje. Napríklad niektoré programy ponúkajú ochranu počas prehliadania webových stránok ako je napríklad ochrana voči sledovaniu reklamnými sieťami alebo operátorov webových stránok. Iné zase ponúkajú virtuálne privátne VPN siete, blokovanie reklám, filter spamu či ochranu elektronickej komunikácie a ďalšie. Za zlý výsledok môže Microsoft poďakovať prevažne nízkej miere detekcií hrozieb.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V závere magazín dodáva, že ak sa nerozhodnete pre platenú verziu antivírusového programu tak by ste mali zvážiť minimálne jej bezplatné alternatívy.

My v rámci redakcie primárne používame Windows Defender vzhľadom na to, že predpokladáme nízku záťaž na hardware ako aj dobrú kompatibilitu s Windows 10. Ako ste na tom vy, používate nejaký iný alternatívny software?

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre