SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Na plnohodnotný Android bežiaci na Lumiách si ešte chvíľu počkáme

Pamätáte si na vývojára s prezývkou Heathcliff, ktorý nám na začiatku decembra oznámil, že dokončuje práce na novej verzii nástroja Windows Phone Internals 2.2? Ak nie, článok nájdete tu. Tento autor prináša už druhú generáciu špeciálneho nástroja, vďaka ktorému dokážete odomknúť bootloader takmer na každom Lumia smartfóne. To by nielen znamenalo možnosť nahrať ktorúkoľvek verziu systému Windows Mobile do Vašej starej Lumie, ale aj možnosť nahratia Androidu. To doteraz nebolo takmer vôbec možné, teda až na zopár nástrojov, ktoré ale z Vašej Lumie spravili nepoužiteľný smartfón s Androidom. Nástroja Windows Phone Internals 2.2 sme sa mali dočkať už v priebehu tohto mesiaca, no autor narazil na problémy, ktoré bude odstraňovať ešte určite zopár týždňov.

Kvôli chybe by sa smartfón už nedal aktualizovať

„Dva týždne dozadu som dokončoval posledné časti kódu. Nachádzal sa v ňom ale jeden problém s implementáciou zámku bootloaderu. Súviselo to hlavne s možnosťou neskoršieho aktualizovania smartfónu. Akonáhle bol bootloader odomknutý, telefón už nemohol byť nikdy aktualizovaný, čo dáva zmysel. Ale po spätnom zamknutí bootloaderu sa telefón nedal taktiež aktualizovať. Tento problém a nevýhodu zároveň, som si uvedomil až postupom času. Riešením by bolo jedine preinštalovanie systému vždy na novšiu verziu, čo by ale naozaj nedávalo zmysel a nikomu by sa tento proces nechcelo podstúpiť. Veľa Lumií stále beží na operačnom systéme Windows Phone 8.1 a tí, čo chcú aktualizovať na Windows 10 Mobile, by určite nechceli smartfón bez aktualizácií. Veď hlavne o to ide, aby bol ich smartfón naďalej chránený. Takýto nástroj by bol tým pádom úplne bezprostredný a takmer nikto by ho nevyužil, „ napísal autor Heathcliff na XDA-Developer fóre.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nová verzia nástroja Windows Phone Internals 2.2 by mala doraziť už čoskoro, no na odstránení chyby bude musieť autor ešte tvrdo zamakať. Dúfajme, že sa ho dočkáme už v priebehu januára 2018.

Zdroj: windowslatest.com , úvodný obrázok (TheVerge)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close