Spravodajstvo

Používate prehliadač Chrome? Google ho práve vylepšil. Pozrite sa, ako sa zmení váš prehliadač v najbližšie dni!

Spoločnosť Google v novej aktualizácii pre Chrome zlepšuje jeho bezpečnosť a výkon.

Internetový prehliadač Google Chrome dostáva nové funkcie, ktoré zlepšia jeho výkon a bezpečnosť, informuje Google.  

Google vylepšuje prehliadač Chrome. Pribudlo do nového viacero nových funkcií

Prehliadač Chrome bude bezpečnejší

Užitočnou bezpečnostnou funkciou bude nový Safety Check, funkcia ktorá pracuje na pozadí prehliadača a informuje vás, ak sa jedno z vašich hesiel dostalo na internet a naďalej už nie je bezpečné. Táto funkcia zároveň monitoruje vaše rozšírenia a v prípade, že sa jedno stalo podozrivým alebo priamo nebezpečným, informuje vás. Táto bezpečnostná funkcia užívateľov zároveň upozorňuje ak nemajú aktuálnu verziu prehliadača alebo si stránka pýta povolenia, ktoré si vyžadujú vašu pozornosť.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Safety Check je teda zbierkou funkcií, ktoré nájdete v menu ukrývajúcom sa za ikonou troch bodiek. Užívateľom ponúkne prehľad dôležitých upozornení a touto cestou im dovolí jednoduchšie a rýchlejšie vyriešiť potenciálne problémy so stránkou.  

Niektoré webstránky si vyžadujú prístup k citlivým údajom, napríklad vašej polohe alebo mikrofónu. Neznamená to, že sú škodlivé, no ak ste stránku dlho nenavštívili, udelené povolenia jej ostávajú a v budúcnosti by mohli predstavovať potenciálne bezpečnostné riziko. Spoločnosť Google v novej aktualizácii tieto pravidlá zmení. Po novom môže prehliadač Chrome automaticky odobrať citlivé povolenia stránke, ktorú ste už dlho nenavštívili. Poslednou bezpečnostnou funkciou je monitorovanie upozornení. 

Stránky môžu vyžiadať posielanie upozornení, ktoré vás informujú o novinkách aj keď práve nie ste na nich. Niektoré stránky môžu toto povolenie zneužívať. Google Chrome vás po novom informuje aj o stránkach ktoré vám posielajú veľa upozornení, aj keď ste ich dlho nenavštívili. Tieto upozornenia si môžete jednoducho vypnúť.  

Google Chrome dostáva bezpečnostné aktualizácie a lepší výkon
Zdroj: Google

Lepší výkon prehliadača  

Už minulý rok Google Chrome podnikol kroky k tomu, aby bol výkonovo lepším prehliadačom. Na internete často kolovali vtipy o tom, ako si prehliadač berie veľa pamäte RAM, čo sa spoločnosť Google rozhodla riešiť. Od minulého roka máme k dispozícii šetrič pamäte a ak podržíte kurzor na otvorenej karte, tá vám ukáže, koľko pamäte potrebuje a koľko ušetríte, ak túto kartu vypnete. V novej aktualizácii Google pomáha užívateľom zistiť, ktoré karty by mali ostať aktívne.  

Google Chrome dostáva bezpečnostné aktualizácie a lepší výkon
Zdroj: Google

Zlepší sa aj práca v prehliadači Chrome. Po novom dostanete možnosť vytvárať skupiny okien. Ak napríklad počas práce otvárate tri-štyri okná, tie si môžete uložiť do samostatnej skupiny a všetky otvoriť cez jedno kliknutie. Môžete tak lepšie organizovať vašu prácu alebo napríklad aj online nakupovanie.  

Google Chrome dostáva bezpečnostné aktualizácie a lepší výkon
Zdroj: Google

Funkcia vytvárania skupín sa do prehliadačov Chrome dostane v časovom úseku nasledujúcich týždňov. Google vypúšťa funkciu postupne a ako býva zvykom, nemá pevne stanovenú časovú os. Nemusíte sa však báť, že by ste na novú funkciu čakali dlho. Tá už je pripravená a čoskoro bude dostupná všetkým užívateľom Chrome.  

Funkcie vyššie by mali postupne uvoľňované pre používateľov prehliadača Chrome. Môže sa stať, že dostupné ich budete mať v priebehu najbližších hodín či dní.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close