APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Používate aplikáciu Kontakty od Google? Dajte si pozor, už čoskoro vás čaká veľká zmena!

Aplikácia Kontakty od Google prináša významnú zmenu. Práve pre ňu môžete jednoducho prísť o všetky kontakty v telefóne.

Aplikácia Kontakty od spoločnosti Google je najviac využívanou alternatívou pre ukladanie kontaktov do smartfónov. Táto aplikácia sa nachádza ako predinštalovaná v telefónoch viacerých výrobcov, medzi ktoré môžeme zaradiť napríklad Xiaomi, Motorola, no aj ďalších veľkých výrobcov smartfónov. Veľkou výhodou tejto aplikácie je to, že vďaka nášmu Google účtu sa aplikácia synchronizuje a pri prechode na nový telefón nám stačí sa do tohto účtu prihlásiť. V konečnom dôsledku teda táto aplikácia prináša množstvo výhod, z ktorých môžu používatelia profitovať a neprídu tak v žiadnom prípade o žiadny kontakt. Ako nás však informuje portál androidauthority.com, aplikáciu od Googlu čaká veľká zmena. Prísť o kontakty bude oveľa jednoduchšie.

Svoje kontakty si nezabudnite synchronizovať

Ak aj vy patríte medzi používateľov aplikácie Kontakty od Googlu, tak by ste mali mať synchronizáciu kontaktov automaticky aktivovanú. Výsledkom má byť teda to, že akonáhle si do telefónu pridáte akýkoľvek kontakt, tak sa automaticky pridá do každého telefónu, v ktorom máte svoj Google účet prihlásený. Používateľov však teraz čaká veľká novinka, ktorá sa nie každému bude páčiť. Používatelia, ktoré svoje kontakty synchronizovať nebudú, o ne jednoducho prídu.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
ako preniest kontakty zo stareho smartfonu do noveho
Zdroj: Vosveteit.sk

Až doteraz táto aplikácia fungovala tak, že po vypnutí synchronizácie kontaktov sa kontakty uložili len na konkrétne zariadenie. Do ďalších telefónov s tým istým Google účtom sa teda neukladali synchronizáciou. Po novom však bez aktívnej synchronizácie nebudeme mať žiadne kontakty, ktoré pod synchronizáciu spadali. Ak by ste si teda v rámci aktívnej synchronizácie do telefónu uložili nejaký kontakt, no následne by ste synchronizáciu vypli, tak by sa tento kontakt odstránil. Takýmto spôsobom by používatelia mohli jednoducho prísť o každý jeden kontakt, ktorý vo svojom telefóne majú.

Budú sa dať potom vrátiť späť?

Ak by ste si nejaké kontakty zo svojho smartfónu takýmto spôsobom náhodou odstránili, tak by sa problém mal dať riešiť. Ak sa teda takéto kontakty udržia v zálohe vášho Google účtu, mali by sa dať vrátiť späť jednoduchou reaktiváciou synchronizácie kontaktov vo vašom telefóne. V každom prípade sa však nevyplatí synchronizáciu kontaktov deaktivovať, aby ste o žiadny z nich neprišli. Ak teda patríte medzi používateľov, ktorí sa radi hrajú s nastaveniami telefónu, na toto nastavenie by ste siahať nemali.

Kontakte
Kontakte
Developer: Google LLC
Price: Free

Novinka by mala prísť do telefónov už v tomto čase, pričom prví používatelia by už zmeny mohli registrovať. Neodporúčame vám teda deaktiváciu synchronizácie kontaktov pokúšať, ak o ne nechcete nešťastnou náhodou prísť.

Synchronizujete si svoje kontakty s Google účtom? A využívate túto aplikáciu od Googlu pre ich ukladanie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close