K čomu všetkému môžeme využívať náš Google účet? Niektoré nástroje možno ani nepoznáte!

Google účet so sebou prináša viacero funkcií a služieb, ktoré môžete vďaka nemu využívať. Pozrite sa, aké sú tie najlepšie.

Vyhladavac Google_smartfon
Zdroj: Vosveteit.sk

Spoločnosť Google je skutočným gigantom v oblasti vývoja softvéru aj hardvéru. Produkty, ktoré pochádzajú z dielne tejto spoločnosti sa nachádzajú po celom svete a medzi najznámejšie môžeme zaradiť napríklad operačný systém Android, vyhľadávač Google či prehliadač Chrome. Čo ale majú všetky tieto produkty spoločné? Využívajú Google účet, ktorý ich spája a slúži pre synchronizáciu, no aj správne fungovanie týchto služieb. K čomu všetkému môže tento účet slúžiť ak si ho založíte aj vy? Pozrite sa na tie najlepšie nástroje, ktoré nám automaticky odomyká.

Google účet má takmer každý z nás

Pamätáte si, kedy ste si svoj prvý Google účet založili vy? Ani my nie, keďže jeho vytváranie bolo intuitívne najmä pri nastavovaní nášho prvého smartfónu s operačným systémom Android. Každý jeden Android telefón si vyžaduje tento účet, aby mohol fungovať správne a ponúknuť používateľom množstvo funkcií. S účtom Google automaticky prichádza aj možnosť využívania tzv. Google Workspace, no aj mnohých ďalších služieb. A my sa teraz pozrieme na tie najčastejšie služby, ktoré nám tento účet odomyká.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Google Chrome_titulka
Zdroj: viewimage / shutterstock.com

Začneme e-mailovou službou Gmail, ktorá je jednou z najlepších služieb pre odosielanie e-mailov. Používatelia tak majú k dispozícii až 15 GB úložného priestoru a môžu službu využívať ako na počítači, tak aj na svojom smartfóne v mobilnej aplikácii. Spolu s Gmailom slúži Google účet aj pre využívanie Disku, teda cloudového úložiska. 15 GB pre e-maily nám teda slúži aj pre ukladanie súborov na cloud, pričom táto kapacita je k dispozícii zadarmo. S Diskom rovnako prichádzajú aj služby ako Dokumenty, Tabuľky a Prezentácie, teda služby, ktoré nahrádzajú MS Office.

Google účet vieme využiť aj pre službu Kalendár, ktorá je taktiež určená pre viaceré platformy. Používatelia s účtom si teda môžu synchronizovať svoj kalendár, zdieľať ho s ďalšími osobami a vytvoriť si tak plne produktívne prostredie. Účet môže slúžiť aj pre službu YouTube, keďže si vďaka nemu môžeme ukladať svoje obľúbené videá, reagovať na ne či pridávať komentáre. Svoj účet môžeme využiť aj na pridávanie vlastných videí.

Google účet je nevyhnutnou súčasťou Androidu

Aj keď by sme sa pokúsili využívať Android smartfón bez aktívneho Google účtu, tak by sme mohli naraziť na viaceré obmedzenia. Dôvodom je práve to, že Google účet slúži pre sťahovanie a inštaláciu aplikácií z Obchodu Play. Rovnako bez tohto účtu nevieme využívať ani služby ako Peňaženka Google, synchronizáciu pre prehliadač Chrome či aplikáciu Poznámky z Keepu a ďalšie služby. Využívanie Androidu bez tohto účtu je teda výraznejšie komplikované.

Google Android smartfon
Zdroj: rafapress / shutterstock.com

Prečo by sme tento účet mali využívať aj my?

Ak všetky tieto nástroje poznáte, tak si teraz prezradíme niekoľko dôvodov a výhod, prečo by sme mali Google účet využívať všetci. Jedným z hlavných dôvodov je pohodlie a jednoduchosť, nakoľko toto konto vieme využiť aj pri prihlasovaní do viacerých služieb. Využiť ho teda vieme namiesto prihlasovacích údajov. Toto konto môžeme ďalej využiť aj na synchronizáciu medzi viacerými zariadeniami. Za spomenutie stoja aj vyššie uvedené nástroje, ktoré taktiež vieme vďaka tomuto kontu využiť na viacerých platformách.

V neposlednom rade ale musíme spomenúť aj to, že Google účet slúži aj pre personalizáciu nášho vyhľadávania. Len vďaka nemu teda môžeme využívať Google s odporúčaniami a obsahom, ktorý je vhodný práve pre nás.

Poznáte všetky tieto nástroje od spoločnosti Google? A ktoré z nich využívate vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre