HuaweiSpravodajstvo

Porovnali sme ceny zariadenia Huawei Mate 20 Pro. Oplatí sa kúpa zo zahraničia či z domácich obchodov?

Huawei Mate 20 Pro bezpochyby patrí medzi najzaujímavejšie zariadenia na trhu. Ponúka nadpriemerný výkon, ktorý mu môžu závidieť desiatky zariadení a zároveň sa radí, medzi najlepšie fotomobily na trhu. Len pre zaujímavosť, ku dnešnému dňu podľa rebríčku DxOMARK je Huawei Mate 20 Pro 5. najlepším fotomobilom na trhu. Predbehli ho len zariadenia (pozn. redakcie: od najlepšie po najhoršie) Huawei P30 Pro, Samsung Galaxy S10 5G, Honor 20 Pro a OnePlus 7 Pro. Prejdime však k cene zariadenia.

Huawei Mate 20 Pro cena

Mnohí z nás pri kúpe zariadenia uprednostnia čínske obchody, hlavným dôvodom je cena. Tá z pravidla býva výrazne nižšia ako v našich končinách. Čínske obchody totiž ponúkajú možnosť doručenia tovaru bez ďalších poplatkov v podobe doplácania CLA a DPH (pozn. redakcie: prostredníctvom dopravy EU Priroty Line / Priority Line, prípadne pri odoslaní tovaru z európskeho skladu), platí to však aj v tomto prípade? Nižšie sme porovnali ceny z 3 najväčších čínskych obchodov, ktoré listovali smartfón ku dnešnému dňu (pozn. redakcie: e-shopy TomTop.com a Cafago.com, ktoré patria tiež medzi najväčších hráčov ku dnešnému dňu nelistovali smartfón vo svojej ponuke).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Začneme najznámejším a pravdepodobne najväčším e-shopom na svete, GearBest.com. Ten zariadenia pravidelne ponúka za najvýhodnejšie ceny, ale je to aj prípad Huaweiu? K dnešnému dňu zariadenia ponúka za necelých 630€. Aktuálnu cenu zariadenia si môžete pozrieť na odkaze nižšie.

Gearbest: Huawei Mate 20 PRO (aktuálnu cenu pozriete tu)

Huawe Mate 20 Pro cena Gearbest
Zdroj: VoSveteIT.sk

Druhým e-shopom, ktorý sme vybrali do nášho porovnanie je e-shop Geekbuying.com, ktorý pravdepodobne pozná väčšina z nás. Cena zariadenia ku dnešnému cenu je niečo málo pod 940€.

Geekbuying.com: Huawei Mate 20 PRO (aktuálnu cenu pozriete tu)

Huawe Mate 20 Pro cena geekbuying
Huawe Mate 20 Pro cena geekbuying.jpg

V prípade e-shopu Banggod.com, si potenciálni zákazníci za smartfón zaplatia najviac, niečo málo nad 950€.

Banggood: Huawei Mate 20 PRO (aktuálnu cenu pozriete tu)

Huawe Mate 20 Pro cena banggood
Zdroj: VoSveteIT.sk

Prejdime však k cene slovenských e-shopov. Je podľa Vás cena lepšia alebo horšia? Nuž, nás tento malý cenový prieskum po pravde prekvapil. Cena zariadenia Huawei Mate 20 Pro začína na úrovni 550€, a to aj v prípade obchodov, ktoré majú stovky recenzií. Inými slovami, hoci vo väčšine prípadoch cena smartfónov býva na Slovensku výrazne drahšia ako v príde čínskych e-shopov, tak v tomto prípade to neplatí.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close