Poco F1 by sa mohol už čoskoro dočkať svojho „skutočného“ nástupcu

Predstavenie smartfónu F2, nástupcu legendárneho zariadenia Poco F1, sa údajne blíži

Poco Phone F2 Pro_pohlad zo zadu
Zdroj: YouTube.com (Joshua Vergara)

Písal sa ešte rok 2018, kedy spoločnosť Xiaomi predstavila smartfónov Poco F1. Zariadenie bolo poháňané procesorom Snapdragon 845, ktorý sme mohli v tom čase nájsť len vo vlajkových modeloch smartfónov.

Zariadenie však nebolo zaujímavé len z pohľadu použitého procesoru, ale extra pozornosti sa mu dostalo hlavne vďaka svojej cene. Cenovka smartfónu totiž patrila do segmentu strednej triedy, pričom špecifikáciami sa radilo medzi drahšie modely smartfónov. Dokonca ani dnes, by sa Poco F1 nemusel za svoj výkon hanbiť, ba naopak.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť medzičasom predstavila viacero modelov smartfón vrátane modelu Poco F2 Pro. Nebol však predstavený nástupca zariadenia F1. To by sa mohlo v dohľadnej dobe zmeniť. Spoločnosť Poco zverejnila video v súvislosti s koncom starého roka, kde odkazuje v závere na nadchádzajúci smartfón F2.

Poco F1 svojho nástupcu ešte nemá

Poco F1 svojho nástupcu ešte nedostal, hoci to tak mohlo v minulosti vyzerať. Odhalil to ešte v októbri  minulého roka riaditeľ spoločnosti Poco, Anuj Sharma. Ten v súvislosti s nástupcom zariadenia povedal:

„Poco F1 bolo zariadenie, ktoré zmenilo trh a to isté očakávajú spotrebitelia aj od nástupcu. Poco F2 Pro nie je toto zariadenie. Pracujeme na tom, aby sme priniesli skutočného nástupcu Poco F1, ale jeho vývoj bude trvať nejaký čas, “ uviedol Sharma.

Zároveň treba dodať, že v súčasnosti nepoznáme žiadne oficiálne špecifikácie zariadenia F2. Na druhej strane, na prelome starého a nového roka, sa objavili informácie od známeho leakre informácií, Abhishek Yadav, ktorý hovorí o špecifikáciách nižšie.

Ak sa potvrdia informácie od známeho leakera informácií, tak smartfón Poco F2 by mohol patriť medzi vyššiu strednú triedy, ktorý bezpochyby zaujme hlavne 120Hz AMOLED displejom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre